Szansa na Sukces. Eurowizja 2020: Alicja Szemplińska z przedstawicielami OGAE Polska (fot. Sławomir Hrycyk)

Eurowizja 2020 powinna właśnie wchodzić w decydującą fazę. Niestety, z powodu epidemii koronawirusa tegoroczny konkurs anulowano. W jego miejsce nadawcy publiczni oraz fani Eurowizji przygotowali wiele alternatyw. Tym razem czas na nas. Już jutro wystartuje Eurovision Soundcheck – nasz własny format, w którym skomentujemy i ocenimy 41 piosenek wybranych na konkurs.

Eurovision Soundcheck to tylko jeden z pomysłów, jak umilić czas bez Eurowizji. W sumie kilkanaście krajów szykuje własne eurowizyjne formaty. Pozostałe to inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji OGAE i Europejskiej Unii Nadawców. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy pełny harmonogram wydarzeń, dzięki czemu niczego nie przegapicie.

Sprawdź harmonogram programów eurowizyjnych!

Eurowizja 2020: Eurovision Soundcheck

Eurovision Soundcheck to format przygotowany przez portal eurowizja.org z myślą o fanach Eurowizji zarówno w Polsce, jak i w Europie. W czterech odcinkach emitowanych od poniedziałku (11 maja) do czwartku (14 maja) usłyszymy wszystkie 41 konkursowych propozycji. Każda z nich zostanie poddana krytyce przez dziewięcioro członków naszej redakcji, wieloletnich obserwatorów i fanów Eurowizji, także osób związanych z branżą dziennikarską, aktorską, filmową czy mediów społecznościowych. Następnie ocenimy utwory w skali eurowizyjnej (12-10-8-7-6-5-4-3-2-1). Po czterech odsłonach wyłonimy tę propozycję, dla której Eurowizja 2020 okazałaby się zwycięska.

W pierwszym odcinku Eurovision Soundcheck, którego premiera już w poniedziałek o 20:00 na kanale eurowizja.org na YouTubie usłyszymy jedenaście pierwszych utworów. O zwycięstwo powalczą:

 1. Izrael: Eden Alene – Feker Libi
 2. Norwegia: Ulrikke – Attention
 3. Gruzja: Tornike Kipiani – Take Me As I Am
 4. Estonia: Uku Suviste – What Love Is
 5. Niemcy: Ben Dolic – Violent Thing
 6. Słowenia: Ana Soklič – Voda
 7. Białoruś: VAL – Da Vidna
 8. Bułgaria: Victoria – Tears Getting Sober
 9. Austria: Vincent Bueno – Alive
 10. Macedonia Północna: Vasil – You
 11. Islandia: Daði og Gagnamagnið – Think About Things

Eurowizja 2020: TOP 40 

Fani Eurowizji w Polsce także wybrali swojego faworyta. Po tym jak Europejska Unia Nadawców opublikowała informację o tym, że Eurowizja 2020 nie odbędzie się, rozpoczęliśmy projekt eurowizyjnych bitew. Od końca marca codziennie prezentowaliśmy na grupie na Facebooku – Warsaw Calling – dwie konkursowe propozycje. Czytelnicy eurowizja.org głosowali na swoje ulubione piosenki za pomocą reakcji. Po każdym etapie fani konkursu mogli dać drugą szansę utworom, które niesłusznie, ich zdaniem, opuściły rywalizację. W ten sposób po 44 dniach konkursu wyłonili najlepszy numer Eurowizji 2020.

1 KOMENTARZ