Zespół Little Big miał reprezentować Rosję na Eurowizji 2020. (fot. Ilia Prusikin)

Choć Eurowizja 2020 została odwołana, Europejska Unia Nadawców szykuje dla fanów atrakcje na dni, w których miały odbyć się półfinały konkursu. We wtorek pokaże pierwszy odcinek programu Eurovision Song Celebration, w którym usłyszymy wybrane piosenki z tegorocznej Eurowizji.

Eurovision Song Celebration to alternatywa dla EBU w związku z odwołaniem Eurowizji 2020 z powodu pandemii COVID-19. Zgodnie z zapowiedziami, w internetowym show zostaną pokazane piosenki, które miały zostać wykonane na Eurowizji 2020.

Co szczególnie interesujące dla fanów Eurowizji, w trakcie obu odcinków programu poznamy kolejność startową, w jakiej piosenki miały być zaprezentowane w Rotterdamie. Dzięki temu dowiemy się, jak miały prezentować się półfinału odwołanego konkursu.

Polska miała wystąpić w drugim półfinale Eurowizji 2020

We wtorek usłyszymy z piosenki Australii, Azerbejdżanu, Belgii, Białorusi, Chorwacji, Cypru, Irlandii, Izraela, Litwy, Macedonii Północnej, Malty, Norwegii, Rumunii, Rosji, Słowenii, Szwecji i Ukrainy. Oprócz utworów z krajów przypisanych do pierwszego półfinału pokazane będą też propozycje z Holandii, Niemiec i Włoch.

 

Eurowizja 2020 – co zobaczymy w programie Eurovision Song Celebration 2020?

Podczas wtorkowego odcinka Eurovision Song Celebration 2020 mamy usłyszeć piosenki z Eurowizji 2020 w nowych aranżacjach, a to dzięki muzycznemu wyzwaniu „Switch Your Genre”. Widzowie będą mieć okazję do posłuchania utworu Uno w akustycznej wersji czy przeboju On Fire w presleyowskim stylu.

To nie wszystko, ponieważ EBU przygotowała też materiał z reakcjami youtuberów na piosenki z Eurowizji 2020. Ponadto zobaczymy, jak fani konkursu bawią się w rytm tegorocznych eurowizyjnych propozycji.

Pierwszy odcinek Eurovision Song Celebration 2020 rozpocznie się 12 maja o godz. 21:00. Program możesz oglądać tutaj:

Tuż przed rozpoczęciem transmisji Eurovision Song Celebration 2020 widzowie będą mogli poznać zwycięzcę internetowego konkursu, który przygotowała EBU. W stawce Konkursu Piosenki Sztucznej Inteligencji weźmie udział 13 zespołów, które w ostatnim czasie próbowały stworzyć „idealną piosenkę eurowizyjną”. Organizatorami konkursu są telewizja VPRO, firma NPO Innovation oraz radio NPO 3FM. O wynikach konkursu zdecydują jurorzy i internauci, którzy do 10 maja mogli głosować na swych faworytów.

Zwycięzcę Konkursu Piosenki Sztucznej Inteligencji poznamy 12 maja o g. 20:30.