Eurowizja 2020: francuski nadawca ogłosił, kto będzie reprezentował Francję na Eurowizji. Decyzją telewizji, na konkurs w barwach kraju pojedzie Tom Leeb. Kim jest kolejny uczestnik 65. Konkursu Piosenki Eurowizji? Kogo wybrała Francja? Poznaj życiorys artysty!

Plotki o tym, że Tom Leeb pojedzie na Eurowizję do Rotterdamu, pojawiły się na początku stycznia. Informację podał popularny dziennik Le Parisienktóry skontaktował się w sprawie potwierdzenia do przedstawicieli France Televisions. Telewizja nie chciała jednak komentować doniesień, milczał również sam piosenkarz.

https://www.instagram.com/p/B7TurlhoARQ/?igshid=198b1n35i71kb

 

Dzisiaj po południu stacja potwierdziła, że Tom Leeb faktycznie przyjął zaproszenie do reprezentowania Francji w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji. Wiadomo było, że uczestnik zostanie wyłoniony wewnętrznie, ponieważ France 2 zrezygnowała z organizowania krajowych eliminacji.

Zdecydowanie niezdecydowana Francja [OPINIA]

Eurowizja 2020 – Francja: kim jest Tom Leeb?

Tom Leeb urodził się 21 marca 1989 roku w Paryżu. Jest synem aktora komediowego Michela Leeba i dziennikarki Beatrice Malicet. Poszedł w ślady ojca, rozpoczynając karierę aktorską. Przez kilka lat uczył się w nowojorskiej szkole aktorskiej. Od 2009 roku zagrał w kilkunastu filmach, serialach i spektaklach teatralnych. Największą popularność przyniosła mu rola Toma w serialu Sous le soleil de Saint-Tropez.

Z czasem Tom Leeb zainteresował się również śpiewaniem. Wychowywał się wśród muzyki Franka Sinatry i Nat King Cole’a. Pierwsze kroki stawiał w Nowym Jorku, gdzie przez wiele lat uczył się śpiewu oraz gry na gitarze. W 2019 roku wydał debiutancki album studyjny, zatytułowany Recollection. Płytę promował singlem Are We Too Late, który stał się przebojem, a obecnie ma ponad 25 mln wyświetleń w serwisie YouTube. W jego muzyce słychać inspirację muzyką folkową, a także jazzową, którą otoczony był od dzieciństwa.

Francuskie media zgodnie mówią o powrocie do czołowej piątki jako priorytecie na nadchodzący rok. Ostatni raz udało się to reprezentantowi Heksagonu w 2002 roku za sprawą Sandrine François.

Eurowizja 2020: gdzie? kiedy?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 1214 i 16 maja 2020 roku w Rotterdamie. Konkurs poprowadzą Jan SmitChantal Janzen oraz Edsilia Rombley. Tegorocznym hasłem konkursu jest Open Up!, do którego nawiązują też logo oraz projekt sceny.

W konkursie weźmie udział 41 państw, w tym również Polska potwierdziła swój udział. Do konkursu po roku przerwy powracają Bułgaria i Ukraina. Natomiast z rywalizacji zrezygnowały Węgry i Czarnogóra.

źródło: eurovision.tv; Le Parisien; fot. 

5 KOMENTARZE