Hiszpania zawalczy o wygraną na Eurowizji 2020 z piosenką Universo. Redakcja serwisu Eurowizja.org oceniła tegoroczną propozycję i wytypowała, jak Blas Cantó może zostać przyjęty przez europejską publiczność. Obejrzyj nasze wideo!

Tegoroczny wybór Hiszpanii został podzielony na kilka etapów. Najpierw telewizja ogłosiła, że barw kraju na Eurowizji 2020 bronić będzie Blas Cantó, o czym pisaliśmy tutaj. Prawie dwa miesiące później premierę miał konkursowy utwór piosenkarza, czyli Universo. Więcej o hiszpańskiej piosence przeczytasz pod tym linkiem.

Czy Hiszpania dobrze wybrała? Reakcja mediów na Blasa Cantó [OPINIA]

Eurowizja 2020: Blas Cantó z piosenką Universo

Członkowie redakcji Eurowizja.org postanowili ocenić utwór Universo, który cieszy się coraz większą popularnością w sieci. Maria Baładżanow, Sergiusz Królak i Mieszko Czerniawski, redaktor naczelny serwisu, spróbowali wytypować, czy Hiszpania ma szansę na wygraną w finale Eurowizji 2020. Wzięli pod uwagę nie tylko przebojowość piosenki, ale też umiejętności wokalne Blasa Cantó.

Obejrzyj nasz materiał wideo, który znajdziesz na górze strony.

Hiszpania na Eurowizji 2020 – kim jest Blas Cantó?

Blas Canto to 28-letni muzyk z Murcji, który przez wiele lat śpiewał w młodzieżowym zespole Auryn. Zwyciężył w piątej edycji hiszpańskiego konkursu telewizyjnego Tu cara me suena, znanego w Polsce jako Twoja twarz brzmi znajomo. Do tej pory wydał pięć albumów studyjnych, w tym cztery wydane z zespołem Auryn oraz jeden solowy pt. Complicado z 2018 roku. Wylansował przeboje, takie jak El no soy yo czy Si te vas.

Blas Canto to ponadto artysta z bogatym doświadczeniem muzycznym i scenicznym. Jego przygoda z Eurowizją rozpoczęła się w 2004 roku, kiedy wziął udział w selekcjach do Eurowizji Junior. Zajął czwarte miejsce, a Maria Isabel została hiszpańską reprezentantką, która później wygrała międzynarodowy konkurs. Później próbował swoich sił w selekcjach Destination Eurovision w 2011 roku jako członek zespołu Auryn. Grupie udało się dotrzeć do finału z piosenką Volver, ale to Lucía Pérez wygrała preselekcje i pojechała do Düsseldorfu.