Pierwszy etap Pabandom iš naujo nieuchronnie zbliża się do końca. Już dziś zostanie wyemitowany ostatni, ćwierćfinałowy odcinek show. Kogo w nim zobaczymy?

Pabandom iš naujo 2020: koniec premierowych utworów

Przed nami trzeci tydzień litewskiego maratonu selekcyjnego, a jednocześnie ostatni odcinek rundy ćwierćfinałowej. Tydzień temu poznaliśmy kolejnych sześciu szczęśliwców, którzy zakwalifikowali się do półfinałów. Są to: Rūta Loop, Kristina Jure, Alen Chicco, Germanas Skoris, Viktorija Miškūnaitė i Monique. Dziś publiczność zebrana przed telewizorami i ekranami komputerów obejrzy ostatnią dwunastkę ćwierćfinalistów, z których najlepsza szóstka przejdzie do dalszego etapu walki o bilet do Rotterdamu.

Eurowizja 2020, Litwa: Kto wystąpi w 3. ćwierćfinale Pabandom iš naujo?

W trzecim odcinku Pabandom iš naujo wystąpią:

 1. The BacksFully
 2. BernardasDad, Don’t Be Mad at Me
 3. Justina ŽukauskaitėBreathe In
 4. Rokas PoviliusVilnius Calling
 5. KaYraAlligator
 6. Lukas BartaškaWhere Is That Change?
 7. Evgenya RedkoFar
 8. Ruslanas KirilkinasSoldier’s Heart
 9. Nombeko AugustėReikia man
 10. Vitalijus ŠpokaitisNemušk savęs
 11. Aistė PilvelytėUnbreakable
 12. THE ROOPOn Fire

Eurowizja 2020, Litwa: co wiemy o wykonawcach z 3. ćwierćfinału Pabandom iš naujo?

The Backs to pochodzący z Wilna kobiecy kwartet, w którego skład wchodzą: Algė Matekūnaitė, Silvija Pankūnaitė, Berta Timinskaitė, Eglė Gadeikytė. Co ciekawe Silvija zaliczyła już jedną przygodę z litewskimi selekcjami – w 2018 roku wzięła w nich udział z utworem Real. Doświadczenie z preselekcyjną sceną ma także Justina Žukauskaitė, która wystąpiła już na niej dwa razy – w 2018 i 2019 roku. Czy trzeci raz okaże się dla niej tym szczęśliwym i to ona wystąpi w Holandii jako reprezentantka Litwy? Rokas Povilius był członkiem rockowego zespołu Islandijos Plento Moterys, od niedawna postawił jednak na karierę solową. Pochodzi z Kowna. Kayra to świeża twarz na litewskiej scenie muzycznej. Niewiele o niej wiadomo, ledwo pięć miesięcy temu wydała swój debiutancki singiel Matematika, który osiągnął na YouTube prawie 198 tysięcy wyświetleń.

Lukas Bartaška próbuje swoich sił w litewskich preselekcjach po raz drugi. Jest nie tylko wokalistą, ale i kompozytorem, a jego inspiracją są tacy artyści jak Ray Charles czy Stevie Wonder. Evgenya Redko ma na swoim koncie dopiero jedną płytę wydaną w zeszłym roku, ale już zdążyła sobie zaskarbić sporo serc fanów. Nic dziwnego, jej intrygujący styl i świetny wokal zostają w głowie. Ruslanas Kirilkinas powraca do selekcyjnej gry po kilku latach nieobecności. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął już w 2001 roku jako członek zespołu Omega, jednak po kilku latach po wielkim skandalu zdecydował się odejść i rozpocząć karierę solową. Ma na swoim koncie wiele nagród muzycznych. Nombeko Auguste zaistniała w świadomości Litwinów jako uczestniczka X Factor oraz Lietuvos Balsas. Ledwo dwa miesiące temu wydała swój debiutancki singiel Melas.

Vitalijus Spokaitis tak naprawdę nazywa się Dominykas Vaitiekūnas. Jego muzyka jest połączeniem dance’u, popu i elektroniki. Aistė Pilvelytė to stała bywalczyni litewskich selekcji – brała w nich udział aż jedenaście razy! Czy ten dwunasty w końcu będzie dla niej szczęśliwy? The Roop to pop-rockowy zespół, który mieliśmy okazję poznać już w 2018 roku, gdy po raz pierwszy wzięli udział w – jeszcze wtedy – Eurovizijos Atranka. Czy teraz sięgną wreszcie po złoty medal?

Gdzie oglądać?

Trzeci odcinek Pabandom iš naujo już dziś o godzinie 20:00 czasu polskiego w telewizji LRT oraz online TUTAJ. 

Źródło: facebook.com, instagram.com, zmones.lt, delfi.lt, wikipedia.org
Foto: eurodiena.lt