Sprawdź, jak redaktorzy portalu eurowizja.org zareagowali na belgijski utwór zespołu Hooverphonic, który weźmie udział w Eurowizji 2020. Skrajne reakcje, które warto zobaczyć już teraz!

Eurowizja 2020: Kim jest zespół Hooverphonic?

Zespół Hooverphonic został założony w 1995 roku, a już rok później wydał debiutancki album pt. „A New Stereophonic Sound Spectacular”. Od tamtej pory nagrali dziewięć płyt studyjnych oraz wydali kilka albumów koncertowych. Skład grupy wielokrotnie się zmieniał, a obecną wokalistką zespołu jest Luka Cruysberghs, która dołączyła do składu w kwietniu 2018 roku.

Luka dołączyła do zespołu po zwycięstwie programie The Voice of Flanders. Zespół specjalizuje się w alternatywnym popie. Piosenki takie jak „Mad About You”, „Badaboum”, „2 Wicky”, „Romantic” oraz „Eden” spotkały się z międzynarodowym uznaniem. A sam zespół koncertował z takimi wykonawcami jak Moloko czy Massive Attack. Ich muzyka pojawiła się w wielu filmach i serialach m.in. serii produkcji Netflixa „The Umbrella Academy”.

Członek zespołu – Alex Callier jest autorem belgijskiej piosenki z 2018 – „A Matter of Time”, którą w Lizbonie wykonała Sennek. To doświadczenie sprawiło, że Callier zdecydował się na udział ze swoim zespołem w Konkursie Piosenki Eurowizji. Co ciekawe, Luka kilka lat temu startowała w preselekcjach do Eurowizji Junior. W kwalifikacjach zaśpiewała… „Happiness” z repertuaru Hooverphonic.