Eurowizja 2020 - uczestinicy finału litewskich selekcji do Eurowizji 2020 (fot. LRT)

Eurowizja 2020 już za trzy miesiące! Oglądaliście selekcje, lecz nie mogliście, z różnych powodów, śledzić ich do końca? Nic straconego! Z eurowizja.org zawsze będziecie na bieżąco! To dla Was tworzymy jeden artykuł, w którym znajdziecie podsumowanie tego, co działo się nie tylko w weekend, ale też w ciągu całego tygodnia!

Eurowizja 2020: wyniki Super Soboty (15 lutego)

Armenia wybrała Athenę Manoukian i jej utwór Chains on You.

Athena Manoukian wygrywa selekcje w Armenii i jedzie na Eurowizję do Rotterdamu!

Właśnie zakończył się finał Depi Evratesil 2020. Po zsumowaniu głosów selekcje wygrywa Athena Manoukian 🇬🇷🇦🇲i to ona…

Posted by eurowizja.org on Saturday, February 15, 2020

Estonia wybrała następnych finalistów Eesti Laul 2020. 29 lutego, podczas finału, prócz Rasmusa Rändvee, Stefana, Laury Põldvere, Egerta Mildera, ANETT x Fredi, Synne Valtri, usłyszymy także: Ingera, Uudo Sepp, Jaagupa Tuiska, SHIRĘ, Uku Suviste i Traffic.

Trzeci półfinał szwedzkiego Melodifestivalen zakończył się wyborem Mohombi oraz Mariette do finału. Awans do Koncertu Drugiej Szansy otrzymali Drängarna oraz Anis don Demina.

W Norwegii preselekcje przebiegały dość ciekawie. W superfinale znaleźli się: Kristin, Ulrikke, Liza oraz Raylee. Później, do złotego duelu awansowały pierwsze dwie wymienione wcześniej osoby. Na koniec dowiedzieliśmy się jednak, że to Ulrikke zgarnęła bilet do Rotterdamu i wykona tam utwór Attention.

Norwegia zdecydowała! Ulrikke wygrywa Melodi Grand Prix 2020!

Właśnie zakończył się finał Melodi Grand Prix 2020. Po zsumowaniu głosów z regionów selekcje wygrywa Ulrikke Brandstorp…

Posted by eurowizja.org on Saturday, February 15, 2020

Ukraina nie zaskoczyła i do finału Vidbiru wpuściła TVORCHI, KHAYATA oraz Davida Axelroda.

Islandia do finału swoich selekcji, Söngvakeppnin wpuściła Daði Freyr i Ivę. Dziką kartę otrzymała Nina.

Z Litwy jedzie The Roop i utwór On Fire.

Litwa: The Roop jadą do Rotterdamu!

🇱🇹🇱🇹 Przed chwilą poznaliśmy wyniki litewskich preselekcji. Do Rotterdamu w barwach Litwy pojedzie zespół THE ROOP z…

Posted by eurowizja.org on Saturday, February 15, 2020

Eurowizyjny świat obiegła także informacja o śmierci znanej brytyjskiej prezenterki telewizyjnej. Caroline Flack była prowadzącą takich formatów jak X Factor czy Big Brother, a także gwiazdą formatu Love Island. W 2008 roku komentowała dla stacji BBC półfinały Eurowizji. Flack popełniła samobójstwo. Miała 40 lat.

Nieco później (w niedzielę) dowiedzieliśmy się o śmierci Pearl Carr, która wraz z Teddy’m Johnssonem reprezentowała Wielką Brytanię podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w 1959 roku. Miała 96 lat.

Eurowizja 2020: niedziela równie emocjonująca (16 lutego)

Po południu poznaliśmy kolejnego finalistę Szansy na sukces. Eurowizja 2020. Tym razem uczestnicy programu mierzyli się z repertuarem zespołu The Beatles, przewodniczącą jury była Cleo (ESC 2014). Okazał się nim Albert Černý. Wyróżnienia otrzymały dwie osoby: Basia Giewont oraz Nick Sinckler.

Albert Černý wygrywa 3. odcinek programu „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”

W niedzielę wieczorem została oficjalnie zaprezentowana piosenka Toma Leeba z Francji. Utwór nosi tytuł The Best In Me, jednak jego przedwczesna publikacja o północy na nowozelandzkich serwisach streamingowych sprawiła, że eurowizyjni fani zapoznali się z utworem znacznie wcześniej niż przewidywano.

Eurowizja 2020: Tom Leeb z utworem „The Best In Me”

Eurowizja 2020: co działo się w tym tygodniu?

Oprócz wyników warto wiedzieć, co działo się w mijającym tygodniu. W poniedziałek poznaliśmy reprezentantkę Rumunii. Okazała się ją 20-letnia Larisa Roxana, początkująca artystka, która ukrywa się pod pseudonimem artystycznym Roxen. Finał podczas którego dokonany zostanie wybór piosenki, odbędzie się 1 marca. Studyjne wersje konkursowych utworów będą dostępne od 21 lutego.

Rumunia: Roxen pojedzie do Rotterdamu!

Wiemy także już nieco więcej o piosenkach, które zaśpiewa Eden Alene. Wybór utworu do Rotterdamu odbędzie się 3 marca.

Izrael 2020: Co zaśpiewa Eden Alene?

Już w poniedziałek Hooverphonic z Belgii zaprezentuje swoją propozycję eurowizyjną. Artystę i piosenkę szwajcarską poznamy 4 marca.

Hooverphonic prezentuje swoją piosenkę. Posłuchaj „Release Me”