Emocje po finale Szansy na sukces nie opadają. Zdaniem jury i telewidzów to Alicja Szemplińska okazała się najlepsza. 17-latka będzie reprezentować Polskę na Eurowizji w Rotterdamie. Temat jej występu i propozycji Empires wciąż rozgrzewa opinię publiczną.

Polskie media w większości ograniczają się do suchych informacji, dotyczących przebiegu finału. Na łamach portali możemy przeczytać biografię zwyciężczyni specjalnego odcinka programu Szansa na sukces. Eurowizja 2020.

Wyborcza.pl: krytyka formatu i nadzieje związane z utworem Empires

Alicja Szemplińska stała się bohaterką poniedziałkowego artykułu Jarka Szubrychta w Gazecie Wyborczej. W jej internetowym wydaniu możemy przeczytać, że Szansa na sukces to nic innego jak ładnie oprawione karaoke. Z drugiej strony uczestnictwo w nim dla osób, które nie mają jeszcze swojego repertuaru, może być zbawienny. I tutaj redaktor Szubrycht przywołał przykład gwiazd, które od tego pradawnego talent show zaczynały. Wśród nich są Justyna Steczkowska, Daria Zawiałow czy Kasia Cerekwicka. Dużo uwagi też poświęcił wyborom jury w składzie Michał Szpak, Cleo oraz Gromee. Potwierdził głos wielu fanów, że niektóre wykonania, np. Weroniki Curyło, Nicka Sincklera czy Basi Gąsienicy Giewont, były dużo lepsze od zwycięzców półfinałowych odcinków.

[Empires – przyp. red.] Mogłaby być propozycją do filmu o przygodach Jamesa Bonda, ale i na Eurowizji ma szansę się sprawdzić , bo część publiczności lubi patos.

Hejt polskich fanów

Pozostałe media skupiają się bardziej na zjawisku hejtu, którego doświadczyła Alicja Szemplińska i jej utwór Empires. Pudelek.pl zauważa, że zdaniem polskich fanów pozostali finaliści wypadli dużo lepiej. Ci w ostrych słowach skrytykowali kompozycję Empires. Ta piosenka nadaje się na festiwal piosenki żołnierskiej. – krzyczy nagłówek tabloidowego artykułu. Bartosz Godziński z NaTemat.pl zwraca uwagę na porównanie najnowszego singla młodej zwyciężczyni The Voice of Poland do Oscarowej piosenki Adele. Łukasz Mantiuk z All About Music przytacza opinie fanów Konkursu, w których skupiają się na potrzebie dobrej prezentacji scenicznej dla utworu Empires. Wierzą oni, że z odpowiednim przygotowaniem Alicja Szemplińska może być nową Tamarą Todewską. Ta w zeszłym roku zdobyła pierwsze miejsce u jurorów za Proud. Według innych głosów Alicja ma szansę powtórzyć sukces Michała Szpaka. Przed czterema laty zajął trzecią pozycję w głosowaniu widzów na Eurowizji 2016 za Color of Your Life.

Alicja Szemplińska: co o niej wiemy?

Mimo że Alicja Szemplińska w tym roku skończy dopiero osiemnaście lat, ma już na swoim koncie zwycięstwa w dwóch telewizyjnych programach talent show. W 2016 r. wzięła udział w autorskim projekcie TVP zatytułowanym Hit, Hit, Hurra! Wykonaniem utworu Listen z repertuaru Beyoncé zapewniła sobie nie tylko wygraną, ale również możliwość ćwiczenia śpiewu u boku Setha Riggsa – trenera Prince’a czy Michaela Jacksona. Warto wspomnieć, że w finale rywalizowała z Alicją Regą – późniejszą reprezentantką Polski na Eurowizji Junior w 2017 r. Natomiast pod koniec ubiegłego roku zwyciężyła w dziesiątej edycji The Voice of Poland, gdzie jej mentorami byli Baron i Tomson. Obecnie jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego w Ciechanowie.

2 KOMENTARZE