Tulia podczas 2. próby, fot. Andres Putting

Eurowizja 2020: Polska wyśle reprezentanta na 65. Konkurs Piosenki Eurowizji. Jak się dowiedzieliśmy, Telewizja Polska wysłała zgłoszenie do Europejskiej Unii Nadawców. Tym samym pragniemy zdementować plotki, jakoby TVP planowała rezygnację z udziału w konkursie.

Po półfinale Eurowizji 2019 pojawiły się głosy mówiące, że TVP nie jest zadowolona z przebiegu konkursu i braku awansu zespołu Tulia do sobotniego finału. Niektórzy obawiali się nawet, że drugie z rzędu niezakwalifikowanie się naszych reprezentantów do stawki finałowej poskutkuje rezygnacją Polski z udziału w przyszłorocznym, 65. konkursie.

Eurowizja 2020: Polska wyśle reprezentanta na konkurs

Na szczęście plotki o rezygnacji Polski z Eurowizji okazały się nieprawdziwe. Jak dowiedziała się redakcja Eurowizja.org, TVP wysłała dokumenty zgłoszeniowe do EBU. Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób zostanie wybrany reprezentant Polski na Eurowizję 2020. Z pewnością informacje zostaną przekazane prasie w najbliższym czasie.

Obecnie TVP skupia uwagę na przygotowaniach do 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Przypomnijmy, że finał Eurowizji Junior 2019 odbędzie się 24 listopada w Gliwicach. Niedawno dowiedzieliśmy się, jak będzie wyglądać scena konkursowa. Najważniejsze jednak, że poznaliśmy reprezentantkę Polski w konkursie!

Kto poprowadzi Eurowizję Junior 2019? Oto prowadzący!

Eurowizja 2020: szczegóły. Kiedy? Gdzie?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Rotterdamie. Konkurs rozegra się 12, 14 i 16 maja 2020 roku. Jak co roku, będzie podzielony na trzy koncerty: dwa półfinały oraz wielki finał, w którego trakcie telewidzowie i jurorzy wybiorą zwycięzcę. Do tej pory chęć startu w muzycznej rywalizacji wyrazili nadawcy publiczni z 37 krajów.

foto: EBU (Andres Putting dla Eurovision.tv)

7 KOMENTARZE

  1. […] Zgodnie z informacjami potwierdzonymi przez Europejską Unię Nadawców, na Eurowizji 2020 wystąpią reprezentanci z 41 krajów. Do tej pory swych przedstawicieli wytypowały telewizje z: Belgii (Hooverphonic), Bułgarii (Wiktorija Georgiewa), Cypru (Sandro Nicolas) i Hiszpanii (Blas Cantó). Nie wiadomo jeszcze, kogo w charakterze reprezentanta wyśle Telewizja Polska. […]

  2. […] Zgodnie z informacjami potwierdzonymi przez Europejską Unię Nadawców, na Eurowizji 2020 wystąpią reprezentanci z 41 krajów. Do tej pory swych przedstawicieli wytypowały telewizje z: Belgii (Hooverphonic), Bułgarii (Wiktorija Georgiewa), Cypru (Sandro Nicolas) i Hiszpanii (Blas Cantó). Nie wiadomo jeszcze, kogo w charakterze reprezentanta wyśle Telewizja Polska. […]