Uczestnicy drugiego odcinka programu Szansa na Sukces, fot. eurowizja.org

Drugi odcinek programu Szansa na sukces. Eurowizja 2020 przed nami. Uczestnicy zaśpiewają największe przeboje Konkursu Piosenki Eurowizji, a jurorzy zdecydują, kto przejdzie do finału. Kim są kandydaci, którzy zmierzą się w drugim odcinku show?

TVP wybierze eurowizyjnego reprezentanta Polski poprzez program Szansa na sukces. Eurowizja 2020. Spośród przeszło 500 zgłoszeń wyłoniono 21 wykonawców, których podzielono na trzy odcinki eliminacyjne. W każdym wydaniu spośród kandydatów zostanie wybrany jeden finalista. Wszystkiemu przygląda się Artur Orzech, wieloletni komentator Konkursu Piosenki Eurowizji.

Decyzję podejmą jurorzy i byli reprezentanci Polski na Eurowizji: Cleo (ESC 2014), Michał Szpak (ESC 2016) i Gromee (ESC 2018). W drugim odcinku przewodniczącym jury będzie Andrzej Gromala i to do niego będzie należeć decydujący głos.

Transmisja rozpocznie się 9 lutego na antenie TVP 2 o godzinie 15:15.

Druga odsłona widowiska przebiegnie pod znakiem przebojów Konkursu Piosenki Eurowizji. Usłyszymy wiele hitów, zarówno z dawnych edycji konkursu, jak i kilku ostatnich lat. Nie zabraknie akcentów z lat 60. i 70. oraz współczesnych piosenek. W programie usłyszymy także przebój Edyty Górniak To nie ja!

„Szansa na sukces. Eurowizja 2020”, odcinek 2: uczestnicy

Siedmioro artystów będzie walczyć o miejsce w finale preselekcji. Kim są uczestnicy? Szczegóły poniżej:

Damian Kulej – swoją muzyczną drogę rozpoczął w programie Od przedszkola do Opola. Był również wokalistą zespołu Sami, znanego z hitu Lato 2000. W 2012 roku wziął udział w trzeciej edycji programu Bitwa na głosy, natomiast w zeszłym roku dotarł do finału dziesiątej edycji The Voice of Poland, w którym zajął czwarte miejsce. Ma na koncie debiutancki singiel, Ostatni raz.

Paulina Czapla – muzyczne doświadczenie wokalistka zdobywała od najmłodszych lat. Podobnie jak w Damian Kulej, wzięła udział w programie Od przedszkola do Opola. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku. W 2011 wystąpiła w Szansie na sukces, w odcinku z piosenkami zespołu Coma. Uczestniczyła też w pierwszej edycji X Factora oraz jest finalistą siódmej edycji Must Be The Music. Tylko muzyka. Nagrała i wydała cztery single: Twój talizmanZapomnę, Nowy dzień oraz Głos.

Weronika Curyło – uczestniczka siódmej edycji The Voice of Poland, w której początkowo trafiła do drużyny Marii Sadowskiej, ale podczas „bitew” przeszła do Tomsona i Barona. Dotarła do finału, ustępując jedynie Mateuszowi Grędzińskiemu. Ma na koncie kilka singli, w tym m.in NieboPŁONĘ oraz Nie znajdziesz.

Szansa na Sukces: kto wystąpi?

Stashka – piosenkarka rozpoczęła karierę, śpiewając jako chórzystka u największych artystów polskiej sceny muzycznej, w tym np. Moniki Brodki. Popularność zyskała w 2012 roku, wydając singiel Zegar. W 2013 roku wystąpiła w SuperPremierach podczas 50. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W 2014 roku, reprezentując Polskę, zdobyła nagrodę główną Bałtyckiego Festiwalu Piosenki w Karlshamn, a także nagrodę publiczności. Na koncie ma jeden minialbum pt. Nim dalej pójdę oraz debiutancką płytę pt. Naturalnie. Jednym z jej najpopularniejszych utworów jest przebój Chcę kochać.

Saszan – muzyczną drogę rozpoczęła na YouTube. W 2014 roku wydała debiutancką płytę pt. RSP, która zajęła drugie miejsce na liście sprzedaży OLiS. Jest laureatką licznych nagród w plebiscytach młodzieżowych (m.in. Young Stars Festival). W 2018 roku brała udział w Krajowych Eliminacjach do Eurowizji z utworem Nie chcę ciebie mniej, z którym zajęła szóste miejsce. Pod koniec 2018 roku wydała drugi krążek pt. Hologram. Była jedną z jurorek w dwóch edycjach programu Śpiewajmy razem. All Together Now.

Alicja Szemplińska – piosenkarka w 2016 roku zwyciężyła w programie Hit, Hit, Hurra!. Dzięki temu w ramach nagrody wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozwijała umiejętności wokalne pod okiem Setha Riggsa, trenera wokalnego Michaela Jacksona. W 2019 roku zwyciężyła w finale dziesiątej edycji The Voice of Poland. W finale premierowo wykonała debiutancki singiel Prawie my.

Aleksandra Nykiel – zwyciężczyni finałowego odcinka programu Szansa na Sukces. Opole 2019. Nagrodą w konkursie był występ na 56. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wystąpiła w koncercie Debiuty, na którym zdobyła nagrodę publiczności za wykonanie debiutanckiego singla Moja siła. Na co dzień koncertuje ze swoim zespołem.

„Szansa na sukces. Eurowizja 2020” – kto wygrał pierwszy odcinek?

W ostatnią niedzielę wyemitowano pierwszy odcinek programu Szansa na sukces. Eurowizja 2020, w którym do finału awansowała Kasia Dereń. Jury przyznało również wyróżnienie dla Patryka Skoczyńskiego. Zwyciężczyni odcinka wykonała utwór Mamma Mia! z repertuaru zespołu ABBA. Więcej na temat finalistki można przeczytać tutaj.

Eurowizja 2020: co wiemy?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 1214 i 16 maja w Rotterdamie. Konkurs poprowadzą Jan SmitChantal Janzen oraz Edsilia Rombley. Tegorocznym hasłem konkursu jest Open Up! Do tego sloganu nawiązuje też logo oraz projekt sceny. W konkursie weźmie udział 41 państw, w tym również Polska potwierdziła swój udział. Do konkursu po roku przerwy poprawa Bułgaria i Ukraina. Natomiast z rywalizacji zrezygnowały Węgry i Czarnogóra.

 

źródło: TVP; Eska.pl; RMF, Radio ZET; malbork.naszemiasto.pl; Radio DOXA