Przed nami bardzo intensywny preselekcyjny weekend. Co będziecie oglądać?

Eurowizja 2020 coraz bliżej. Czas na pierwszą „supersobotę”, czyli weekend dla wytrwałych. Poznamy trzy nowe piosenki, a w kolejnych czterech krajach rozegrają się kolejne etapy eliminacji. Do gry wkraczają Ukraina oraz Islandia!

Wyniki poszczególnych eliminacji znajdziesz tutaj

Eurowizja 2020: preselekcje 8 lutego (sobota)

Australia: Australia Decides 2020 – finał 

Start transmisji: 10:30

Dlaczego warto oglądać? Australijski nadawca zdecydował się po raz drugi na organizację selekcji. Czeka nas starcie popowych piosenek wykonawców znanych z programów talent show i przedstawicieli lokalnej sceny alternatywnej. 

Australia: W sobotę o 10:30 eliminacje do Eurowizji 2020. Co trzeba wiedzieć? 

Ukraina: Vidbir 2020 – 1. półinał 

Start transmisji: 18:00

Dlaczego warto oglądać? Po zeszłorocznych kontrowersjach czeka nas wiele zmian personalnych w ukraińskich selekcjach. Czy zmieni to dynamikę całych selekcji?

Vidbir: kto powalczy o awans do finału?

Norwegia: Melodi Grand Prix – 5. półfinał (Norwegia Północna)

Start transmisji: 19:50

Dlaczego warto oglądać? To już ostatni półfinał Melodi Grand Prix 2020. Poznamy całą stawkę selekcyjną. W tym półfinale zaprezentuje się Tone Damli, którą w 2009 roku pokonał tylko Alexander Rybak.

Melodi Grand Prix 2020: Który z artystów z Norwegii Północnej awansuje do finału? Jak oglądać?

Litwa: Pabandom iš naujo! – 2. półfinał

Start transmisji: 20:00

Dlaczego warto oglądać? Tegoroczne litewskie preselekcje otrzymują bardzo dobre recenzje. W tym półfinale zobaczymy gwiazdę lokalnej sceny muzycznej, Monique, która jest typowana do wygrania całego widowiska.

Litwa próbuje raz jeszcze. Czego oczekiwać po drugim półfinale „Pabandom iš naujo”?

Szwecja: Melodifestivalen – 2. półfinał (Göteborg)

Start transmisji: 20:00

Dlaczego warto oglądać? Półfinały w Göteborgu słyną z zaskakujących zwrotów akcji. Czy to znaczy, że faworyci do awansu – Anna Bergendahl oraz Paul Rey – nie znajdą się bezpośrednio w finale?

Melodifestivalen 2020: co nas czeka podczas półfinału w Göteborgu?

Łotwa: Supernova – finał 

Start transmisji: 20:25

Dlaczego warto oglądać? Wszystko wskazuje, że to będzie rok weteranki łotewskich selekcji. Samanta Tīna połączyła siły z Aminatą Savadogo przy tworzeniu piosenki. Czy ktoś jej przeszkodzi w drodze do Rotterdamu?

Łotwa: finał „Supernovej” już dziś! Kto pojedzie na Eurowizję?

Włochy: Sanremo 2020 – finał 

Start transmisji: 20:35

Dlaczego warto oglądać? W tym roku obchodzimy 70. rocznicę Festiwalu Sanremo. Brak jednoznacznego faworyta sprawia, że nie jest pewne, kto wygra. Czeka nas zacięta rywalizacja! Poza tym, dzień przed finałem w kraju wybuchł skandal z powodu występu jednego z uczestników, co pewnie wpłynie na wysoką oglądalność sobotniego koncertu. 

Sanremo 2020: czas na wielki finał! Kto zostanie następcą Mahmooda? 

Islandia: Söngvakeppnin – 1. półfinał 

Start transmisji: 20:45

Dlaczego warto oglądać? Swoje preselekcje rozpoczyna Islandia, która wraca do grona oczekiwanych selekcji po zeszłorocznym udziale grupy Hatari. Kto zaskoczy tym razem?

Islandia: dzisiaj start Söngvakeppnin 2020. Kto awansuje?

Malta: X Factor – finał 

Start transmisji: 20:50

Dlaczego warto oglądać? Przed nami finał drugiej edycji maltańskiego X Factora. Wielu fanów Eurowizji kibicuje zwyciężczyni Eurowizji Junior 2015, Destiny Chukunyere.

X-Factor Malta – wielki finał przed nami! Kto pojedzie do Rotterdamu?

Eurowizja 2020: preselekcje 9 lutego (niedziela)

Polska: Szansa na sukces – 2. półfinał

Start transmisji: 15:15

Dlaczego warto oglądać? Uczestnicy „Szansy na Sukces” zmierzą się z przebojami Konkursu Piosenki Eurowizji. Kto w oczach jury wypadnie najlepiej i dołączy do grona finalistów walczących o bilet do Rotterdamu?

Szansa na Sukces. Eurowizja 2020: drugi odcinek – kto awansuje do finału?

Eurowizja 2020: gdzie? kiedy?

Eurowizja 2020 odbędzie się 1214 i 16 maja w Rotterdamie. 65. Konkurs Piosenki Eurowizji poprowadzą Jan SmitChantal Janzen oraz Edsilia Rombley. Tegorocznym hasłem konkursu jest Open Up! Do tego sloganu nawiązuje też logo oraz projekt sceny.

W konkursie weźmie udział 41 państw, w tym również Polska potwierdziła swój udział. Do konkursu po roku przerwy powracają Bułgaria i Ukraina. Natomiast z rywalizacji zrezygnowały Węgry i Czarnogóra.

W 2019 roku Polskę reprezentował zespół Tulia z utworem Fire of Love (Pali się).

1 KOMENTARZ