Eurowizja 2020: przed nami preselekcje w Szwecji, Danii, Finlandii i Portugalii

Przed nami ostatni weekend w tym sezonie selekcyjnym. Już dzisiaj czekają nas finały w Danii, Finlandii, Szwecji i Portugalii. Sprawdź co nas czeka wieczorem.

Eurowizja 2020. Co obejrzeć 7 marca (sobota)?

Dania a Eurowizja: Dansk Melodi Grand Prix 2020 – finał

Start transmisji: 20:00 TUTAJ

Dziesięć piosenek powalczy o bilet do Rotterdamu. Faworytami do zwycięstwa są Ben & Tan oraz Jasmin Rose feat. Roxor Loops. Show poprowadzą Hella Joof oraz Rasmus Bjerg. Jak wiemy od wczoraj, DMGP 2020 odbędzie się bez udziału publiczności.

Dania: już dziś Dansk Melodi Grand Prix 2020

Finlandia a Eurowizja: Uuden Musiikin Kilpailu 2020 – finał

Start transmisji: 20.00 TUTAJ

Po dwóch latach przerwy telewizja YLE wraca do otwartej formuły. Tym razem przy udziale radia YleX. Na scenie w Tampere zobaczymy wykonawców. UMK 2020 poprowadzą Krista Siegfrids oraz Mikko Silvennoinen. Faworytką do zwycięstwa jest Erika Vikman z piosenką Cicciolina.

Finlandia: finał Uuden Musiikin Kilpailu 2020 już dzisiaj. Kto wygra?

Szwecja a Eurowizja : Melodifestivalen 2020 – finał

Start transmisji: 20.00 TUTAJ

Po 5 tygodniach rywalizacji czas na finał szwedzkiego Melodifestivalen. W sztokholmskiej Friends Arena zobaczymy 12 uczestników. Finał poprowadzą Lina Hedlund, Linnea Henriksson oraz David Sundin. Faworytkami do zwycięstwa są Dotter, Hanna Ferm, Anna Bergendahl oraz The Mamas.

Melodifestivalen 2020: kto wygra dzisiejszy finał?

Portugalia a Eurowizja: Festival da Canção 2020 – finał

Start transmisji: 22.00 TUTAJ

Tegoroczny final tradycyjnego portugalskiego festiwalu odbędzie się w położonym na wschodzi kraju Elvas. Gospodarzami finału będą Filomena Cautela i Vasco Palmeirim, natomiast Inês Lopes Gonçalves będzie rozmawiać z artystami w green-roomie. Faworytką do zwycięstwa jest Bárbara Tinoco z piosenką Passe-Partout.

Portugalia: w sobotę finał Festival da Canção 2020

Eurowizja 2020: co wiemy?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 12, 14 i 16 maja w Rotterdamie. Konkurs poprowadzą Jan Smit, Chantal Janzen oraz Edsilia Rombley. Tegorocznym hasłem konkursu jest Open Up! Do tego sloganu nawiązuje też logo oraz projekt sceny. W konkursie weźmie udział 41 państw. Również Polska potwierdziła swój udział. Do konkursu po roku przerwy wrócą Bułgaria i Ukraina, natomiast z rywalizacji zrezygnowały Węgry i Czarnogóra.