Eurowizja 2020: Urlikke - reprezentantka Norwegii, zwyciężczyni Melodi Grand Prix 2020 / fot. Instagram

W mediach w całej Europie nadal nie milkną echa spowodowane informacją, że Eurowizja 2020 zostaje odwołana. Decyzja Europejskiej Unii Nadawców zelektryzowała nie tylko społeczność fanów konkursu i lokalne media, ale także samych uczestników tegorocznej edycji, którzy skomentowali zaistniałą sytuację za pośrednictwem portali społecznościowych. 

Wciąż pod znakiem zapytania pozostaje kwestia udziału uczestników odwołanego konkursu w przyszłorocznej edycji show. Część nadawców już określiła swoje plany odnośnie Eurowizji 2021, jednak nadal wiele państw nie ujawniło żadnych szczegółów. Nie wiadomo, ilu artystów po raz kolejny zostanie zaproszonych do reprezentowania swojego kraju w konkursie.

Eurowizja 2020 odwołana. Co dalej z uczestnikami i przyszłorocznym konkursem?

Eurowizja 2020 odwołana – co na to artyści? 

Zaraz po wydaniu oficjalnego oświadczenia przez kierownika wykonawczego Eurowizji, Jon Ola Sanda, w sieci zaczęły pojawiać się komentarze tegorocznych reprezentantów na temat zaistniałej sytuacji.

Wszyscy uczestnicy, głównie za pośrednictwem portalu Instagram, wyrazili ubolewanie z powodu odwołania konkursu. W wypowiedziach znalazło się również wiele słów zrozumienia wobec decyzji EBU oraz słów otuchy dla fanów artystów i samej Eurowizji, którzy muszą pogodzić się z nową rzeczywistością. Nie zabrakło także licznych podziękowań, które artyści kierowali do swoich team’ów oraz społeczności fanów. Wyrazili wdzięczność za wszelkie wsparcie, jakie otrzymali w ciągu ostatnich miesięcy. W większości nie padły żadne wiążące deklaracje. Zespół VAL z Białorusi żywi nadzieję, że wszyscy tegoroczni uczestnicy wezmą udział w 2021. Na powrót w przyszłym roku liczy Sandro reprezentujący Cypr, w podobnym tonie wypowiedziała się również Urlikke z Norwegii. Montaigne z Australii opublikowała wpis, w którym opisała, że bardzo źle zniosła wiadomość o odwołaniu Eurowizji. Podobnie było w przypadku Eden Alene, u której w trakcie jednego z wywiadów w izraelskim programie telewizyjnym pojawiły się łzy.

Fani Eurowizji zastanawiają się, czy Alicja Szemplińska wystąpi w konkursie w 2021 roku. Spekulują oni, że będzie to niemożliwe ze względu na egzaminy maturalne, które czekają naszą reprezentantkę w przyszłym roku. Na ten moment zarówno TVP, jak i artystka nie wydały żadnego komunikatu w tej sprawie. W związku z odwołaną Eurowizją 2020, portal eurowizja.org postanowił wesprzeć Alicję Szemplińską i pokazać, że społeczność miłośników Eurowizji zgodnie chce, by wokalistka reprezentowała Polskę na Eurowizji 2021. Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Jak wiecie Eurovision Song Contest (Eurowizja) nie odbędzie się w 2020 roku. Nie jest pewne, czy artyści i ich piosenki…

Posted by eurowizja.org on Thursday, March 19, 2020

Kto będzie gospodarzem w 2021 roku?

Według informacji Europejskiej Unii Nadawców, trwają obecnie rozmowy z nadawcami NPO, NOS, AVROTROS i miastem Rotterdam na temat organizacji Eurowizji w 2021 roku. Jest za wcześnie jednak aby dyskutować o szczegółach.

Eurowizja 2020 odwołana: EBU odpowiada na pytania fanów

Źródła: EBU; Instagram