Grupa Little Big wystąpi w Rotterdamie z utworem Uno. Jakie wrażenie zrobiła na nas piosenka? Czy Rosyjski utwór na Eurowizję 2020 słusznie jest hitem w internecie? Obejrzyj nasz materiał wideo!

Po zeszłorocznej propozycji Scream w wykonaniu Siergieja Łazariewa, Rosja stawia na popularną grupę Little Big i piosenkę Uno.

Rosja: Little Big wykona „UNO” na Eurowizji w Rotterdamie!

Rosja na Eurowizji 2020 – Little Big z utworem Uno [REAKCJA]

Członkowie redakcji Eurowizja.org ocenili utwór Uno, który według bukmacherów jest jednym z faworytów  Eurowizji 2020. Sprawdź jakie są nasze wrażenia na piosenkę z Rosji.

Obejrzyj nasz materiał wideo, który znajdziesz na górze strony.

Rosja na Eurowizji 2020 – kim jest grupa Little Big?

W skład zespołu Little Big utworzonego w 2013 roku w Sankt Petersburgu obecnie wchodzi czterech artystów: główny wokalista Ilja Iljicz Prusikin, DJ, producent dźwiękowy i wokalista wspierający Siergiej (Gokk) Makarow, a także pozostali wokaliści: Sofja Tajurskaja i Anton Lissow. Więcej o zespole, a także o reakcjach mediów na wybór zespołu możecie przeczytać w naszym artykule TUTAJ. Dodatkowo w wywiadzie dla radia Energy i w dzisiejszym wydaniu programu Vecherniy Urgant dowiedzieliśmy się, że na eurowizyjnej scenie wystąpi najprawdopodobniej dodatkowo rozszerzony wariant Little Big o dwóch wokalistów: Fłoridę Czanturiję (ros. Флорида Чантурия) z grupy Leningrad i Jurija Muzyczenko (ros.  Юрий Музыченко) z grupy The Hatters.

Rosja w Eurowizji 2020: historia

Rosja, podobnie jak Polska, uczestniczy w Konkursie Piosenki Eurowizji od 1994 roku. Do tej pory wygrywała tylko raz w 2008 roku dzięki Dimie Biłanowi. Jednak aż ośmiokrotnie od swojego debiutu zajmowała 2. lub 3. miejsce, więc w Rotterdamie będzie chciała liczyć się w walce o najwyższe cele. Ostatnim reprezentantem kraju był Siergiej Łazariew. Z piosenką Scream zajął w Tel Awiwie 3. miejsce (4. miejsce u widzów, 9. miejsce u jury) z dorobkiem 370 punktów w finale.

Eurowizja 2020: co wiemy?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 12, 14 i 16 maja w Rotterdamie. Konkurs poprowadzą Jan Smit, Chantal Janzen oraz Edsilia Rombley. Tegorocznym hasłem konkursu jest Open Up! Do tego sloganu nawiązuje też logo oraz projekt sceny. W konkursie weźmie udział 41 państw, w tym również Polska potwierdziła swój udział. i będzie ją reprezentować Alicja Szemplińska z utworem Empires. Do konkursu po roku przerwy powróciła Bułgaria i Ukraina. Natomiast z rywalizacji zrezygnowały Węgry i Czarnogóra.