Sandro Nicolas w The Voice (fot. hs-woche.de)

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia. Następcą Eleni Foureiry i Tamty został 23-letni Sandro Nicolas. Data publikacji piosenki nie jest jednak jeszcze znana. Wybór artysty jest dla niektórych zaskoczeniem.

Wybór młodego artysty może być zaskakujący dla wielu. Urodzony w Niemczech jako Alessandro Rütten – syn Niemca i Greczynki – od dziecka obracał się w świecie muzyki. W 2015 roku wziął udział w niemieckiej wersji programu Mam Talent (Supertalent), a 3 lata później w lokalnej wersji The Voice. Teraz za kolejny krok kariery obrał Cypr.

Cypr a Eurowizja: międzynarodowa kariera

W programie Ela na deis telewizji Omega, w którym zaprezentowano jego kandydaturę, zapowiedziano, że zaśpiewa jeden z 3-5 utworów, spośród 120 nadesłanych. Sandro jest obeznany ze sceną – w sierpniu tego roku reprezentował Stany Zjednoczone na festiwalu New Wave w Soczi. W tym samym konkursie udział brali Aisel (Azerbejdżan 2018), duet Anna Maria (Vidbir 2019) czy Inis Nezeri (Festivali i Këngës 2018). Czy kolejny raz cypryjską piosenkę skomponuje Dream TeamFilip Kirkorov, Dimitris Kontopoulous oraz Elias Kokotos z pewnością będą chcieli wykorzystać taką szansę.

Eurowizja 2020: Cypr wybrał już reprezentanta?

Cypr a Eurowizja: ostatnie udziały

Cypr największy sukces w ciągu 38 lat od debiutu odniósł w 2018 roku. Wtedy to Eleni Foureira zajęła drugie miejsce. Pięć ostatnich startów tego wyspiarskiego kraju zakończyło się awansem do finału. Ostatnia reprezentantka – Tamta – zakończyła rywalizację w Tel Awiwie na 13. miejscu.

Źródła: newwavestars.eu, ogaegreece.com, omegatv.com.cy

 

2 KOMENTARZE