Sandro Nicolas wystąpi w barwach Cypru na Eurowizji 2020. / fot. eurovision.tv

Sandro Nicolas zaśpiewa w Rotterdamie piosenkę Running. Wokalista wystąpi podczas pierwszego półfinału, w którym zabraknie bratniej Grecji. Czy piosenka ma szanse na wygraną?

Eurowizja 2020: kto stworzył Running? #TeamCY

Kompozytorem utworu jest pochodzenia włosko-australijskiego Alfie Arcuri, uczestnik Australia Decides 2019. Artysta spędził ostatni rok na współpracy z jednymi z najbardziej poszukiwanych autorów i producentów na świecie, zarówno lokalnie, jak i w USA. Jednym z nich jest też Grek Teo Arkitekt, producent i współautor utworu Running, który wcześniej pracował z artystami takimi jak Anna Vissi (Grecja 2006), Melisses (Grecja finał narodowy 2010) czy Tamta (Cypr 2019). W drużynie Cypru jest też Austiak Marvin Dietmann w roli dyrektora artystycznego. Wcześniej tworzył wygląd sceniczny dla austriackich uczestników jak Conchity Wurst (2014), ZOË (2016) i Cesára Sampsona (2018).

Poniżej posłuchajcie Running, z którym Cypr walczyć będzie o zwycięstwo w Eurowizji 2020:

Eurowizja 2020: kim jest Sandro Nicolas?

Sandro Nicolas (pseudonim artystyczny Alessandra Rüttena) to 23-letni piosenkarz o amerykańsko-greckim pochodzeniu. Urodził się i wychował w Niemczech. W 2018 roku brał udział w niemieckiej edycji The Voice, gdzie dotarł do półfinału zmagań. Artysta wystąpił także w festiwalu New Wave w Soczi w sierpniu ubiegłego roku. Ostatnio, znaczy na początku marca gościnnie zaśpiewał w trakcie Selecţia Naţională (Finału Narodowego) w Rumunii gdzie zaprezentował swoją interpretacje piosenek Fuego i Replay.

Eurowizja 2020: co wiemy?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 1214 i 16 maja w Rotterdamie. Konkurs poprowadzą Jan SmitChantal Janzen oraz Edsilia Rombley. Tegorocznym hasłem konkursu jest Open Up! Do tego sloganu nawiązuje też logo oraz projekt sceny. W konkursie weźmie udział 41 państw, w tym również Polska potwierdziła swój udział. Do konkursu po roku przerwy powraca Bułgaria i Ukraina. Natomiast z rywalizacji zrezygnowały Węgry i Czarnogóra. Na tegorocznej Eurowizji Polskę będzie reprezentować Alicja Szemplińska z utworem Empires. Artystka wystąpi w pierwszej połowie drugiego półfinału.

źródło: eurovisionfun.com, marvindietmann.at, alfiearcuri.com