Eurowizja 2020 Alicja Szemplinska
Alicja Szemplińska miała reprezentować Polskę z "Empires" na Eurowizji 2020. (fot. Konrad Szczęsny)

Za nami kolejny intensywny tydzień. Poznaliśmy nowych uczestników Konkursu. Jedni nadawcy zdążyli zakończyć już swój proces selekcyjny, inni zaś dopiero zaczęli. Niektórzy artyści za około dwa i pół miesiąca spotkają się na pierwszych próbach w Rotterdamie. Znamy też reprezentantkę Polski!

Eurowizja 2020: Go_A wygrywa ukraiński Vidbir

Ukrainę w Rotterdamie będzie reprezentować Go_A z utworem Solovej. Był to ich vidbirowy debiut. Otrzymali maksymalną notę zarówno od jurorów, jak i od widzów.

Electro-folk na Eurowizji! Zespół Go_A wygrywa Vidbir

https://www.instagram.com/p/B84fUyfH8GK/

Eurowizja 2020: Ana Soklič zwycięża słoweńską EMA

Weteranka selekcji Ana Soklič przeszła głosami jurorów do superfinału, gdzie pokonała Linę Kuduzović stosunkiem 55:45. W Rotterdamie będzie reprezentować Słowenię z piosenką Voda.

Słoweńska Voda – Ana Soklič triumfuje w EMA

https://www.instagram.com/p/B84kbtJHZBg/

Eurowizja 2020: Alicja Szemplińska reprezentantką Polski!

Alicja Szemplińska zdeklasowała konkurencję i zdobywając maksymalne noty zarówno od publiczności, jak i od jury. Wobec tego wygrała Szansę na sukces, zyskując prawo do reprezentowania naszego kraju w Konkursie Piosenki Eurowizji w Rotterdamie. Usłyszymy tam jej piosenkę – Empires.

Szansa na Sukces Eurowizja 2020: Alicja Szemplińska jedzie do Rotterdamu!

Eurowizja 2020: kolejny tydzień z preselekcjami

  • Szwecja

Widzowie Melodifestivalen zadecydowali, że automatycznymi finalistami zostaną Hanna Ferm z Brave oraz Viktor CroneTroubled Waters. Drugą szansę w przyszłotygodniowym koncercie otrzymali Frida Öhrn z We Are One i duet Ellen Benediktson & Simon PeyronSurface.

https://www.instagram.com/p/B84firVHUcu/

  • Portugalia

W pierwszym półfinale Festival da Canção do finału przeszli Felipe Sambado (Gerbera amarela do Sul), Barbara Tinoco (Passe-Partout), Elisa (Medo de sentir) i Throes+The Shine (Movimento).

Eurowizja 2020: znamy rumuńskie propozycje

Poznaliśmy pięć piosenek, które zaśpiewa Roxen w finale rumuńskich preselekcji. Widzowie i jurorzy zdecydują czy w Rotterdamie usłyszymy Alcohol YouBeautiful DisasterColors, Cherry Red czy Storm. Finał Selectia Nationala już 1 marca.

Eurowizja Junior 2020 w Polsce?

Podczas finału The Voice Kids prezes TVP Jacek Kurski zasugerował, że kolejna edycja Eurowizji Junior może odbyć się w Polsce. Pozostaje nam zatem czekać na zapowiedziane przez prezesa Kurskiego komunikaty w tej sprawie. Przypomnijmy, że poprzednia edycja Juniora odbyła się w Gliwicach, a Polska, za sprawą Viki Gabor, jest pierwszym krajem, który wygrał Juniora dwa razy z rzędu.

Eurowizja 2020: co wiemy?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 1214 i 16 maja w Rotterdamie. Konkurs poprowadzą Jan SmitChantal Janzen oraz Edsilia Rombley. Tegorocznym hasłem konkursu jest Open Up! Do tego sloganu nawiązuje też logo oraz projekt sceny. W konkursie weźmie udział 41 państw, w tym również Polska potwierdziła swój udział. Do konkursu po roku przerwy poprawa Bułgaria i Ukraina. Natomiast z rywalizacji zrezygnowały Węgry i Czarnogóra.