Eurowizja 2020: Szwecja wystawia na konkurs utwór Move zespołu The Mamas. Jakie wrażenie zrobiła na nas piosenka? Jak wokalistki poradzą sobie podczas konkursu? Obejrzyj nasze reakcje!

Jak co roku, Szwecja wybrała reprezentanta poprzez program Melodifestivalen 2020. Tegoroczne eliminacje wygrały Ashley Haynes, Loulou Lamotte i Dinah Yonas Manna, czyli zespół The Mamas. Amerykańsko-szwedzkie trio wykona w Rotterdamie utwór Move, który zdobył największe poparcie jurorów i widzów MF.

„Szwecja nie ma szans na Eurowizji 2020” – krajowe media o The Mamas

Szwecja na Eurowizji 2020 – zespół The Mamas z utworem Move [NASZA REAKCJA]

Członkowie redakcji Eurowizja.org ocenili utwór Move. Redaktor naczelny Mieszko Czerniawski, Maciej Sychowiec i Kamil Polewski podzielili się swoimi spostrzeżeniami i ocenili, jak Szwecja poradzi sobie podczas Konkursu Piosenki Eurowizji.

Obejrzyj nasz materiał wideo, który znajdziesz na górze strony.

Szwecja na Eurowizji 2020 – kim są The Mamas?

Zespół The Mamas powstał w 2019 roku, by wesprzeć wokalnie Johna Lundvika podczas finału Melodifestivalen, a później w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie. Grupę tworzą wokalistki soulowo-gospelowe: Ashley Haynes, Loulou Lamotte i Dinah Yonas Manna. W początkowym składzie śpiewała też Paris Renita, ale niedługo po występie na Eurowizji 2019 opuściła zespół.

Pod koniec 2019 roku The Mamas ogłosiły start w Melodifestivalen 2020 z debiutanckim utworem Move, z którym dotarły do pierwszego miejsca krajowej listy przebojów. W finale krajowych eliminacji zajęły pierwsze miejsce, zdobywając możliwość reprezentowania Szwecji na Eurowizji 2020.

Nasi redaktorzy oceniają finał Melodifestivalen 2020. Opinie są podzielone

The Mamas będą reprezentować Szwecję na Eurowizji 2020 (fot. Pontus Lundahl/TT)