Eurowizja 2020 Top 10, na zdjęciu zespół The Roop, reprezentanci Litwy, fot. eurovision.tv

Eurowizja 2020: Top 10, czyli zestawienie ulubionych konkursowych piosenek z tegorocznej Eurowizji jest już dostępne na naszym kanale na YouTubie. Sprawdźcie sami, jak fani widowiska, zrzeszeni w grupie na Facebooku – Warsaw Calling, oceniają tegoroczne propozycje.

Eurowizja 2020: Top 10 jest rankingiem przygotowanym przez redakcję portalu eurowizja.org na podstawie głosowania fanów Eurowizji. Członkowie facebookowej grupy Warsaw Calling mogli wybierać swoich faworytów spośród jedenastu do tej pory ogłoszonych artystów oraz piosenek. To pierwsze zestawienie z tego cyklu. Kolejne materiały planujemy publikować w kolejnych tygodniach wraz z pojawianiem się informacji o kolejnych eurowizyjnych utworach.

Eurowizja 2020: Top 10

Do tej pory jedenaście krajów wybrało piosenki i artystów, którzy wystąpią podczas Eurowizji 2020 w Rotterdamie. W ostatni weekend swoich reprezentantów poprzez system selekcji wybrały: Armenia, Litwa i Norwegia. Dziesięć państw odkryło karty i przekazało informację, kto z ich ramienia pojawi się w Holandii, lecz nie upubliczniło konkursowego utworu. Są to: Austria, Bułgaria, Cypr, Grecja, Gruzja, Holandia, Izrael, Macedonia Północna, Malta i Rumunia.

Lista krajów, wykonawców i piosenek, które zostały oficjalnie wydane:

 1. ALBANIA: Arilena Ara – Shaj
 2. ARMENIA: Athena Manoukian – Chains on You
 3. AUSTRALIA: Montaigne – Don’t Break Me
 4. BELGIA: Hooverphonic – Release Me
 5. CZECHY: Benny Cristo – Kemama
 6. FRANCJA: Tom Leeb – The Best in Me
 7. HISZPANIA: Blas Canto – Universo
 8. LITWA: The Roop – On fire
 9. ŁOTWA: Samanta Tina – Still Breathing
 10. NORWEGIA: Urlikke – Attention
 11. WŁOCHY: Diodato – Fai rumore

Eurowizja 2020: co wiemy?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 1214 i 16 maja w Rotterdamie. Konkurs poprowadzą Jan SmitChantal Janzen oraz Edsilia Rombley. Tegorocznym hasłem konkursu jest Open Up! Do tego sloganu nawiązuje też logo oraz projekt sceny. W konkursie weźmie udział 41 państw. Również Polska potwierdziła swój udział. Do konkursu po roku przerwy powraca Bułgaria i Ukraina. Z rywalizacji  natomiast zrezygnowały Węgry i Czarnogóra.