Zobacz pierwsze reakcje naszych redaktorów, na norweski utwór Attention w wykonaniu Ulrikki Brandstorp, która wykona podczas Eurowizji 2020 w Rotterdamie.Jak nam się podoba jej prezentacja i jakie szanse na sukces dajemy temu utworowi? Obejrzyj już teraz!

Wokalistka stała się znana Norwegom dzięki swojemu 2. miejscu w Stjernekamp w 2018 roku. Jednak rozpoznać ją może wielu fanów MGP. W konkursie uczestniczyła w 2017 roku, gdzie dotarła do złotego finału z piosenką Places. Jeszcze wcześniej w 2013 roku uczestniczyła w Idolu jednak nie dostała się do finałowej dziesiątki.

Urlikke Brandstorp na Eurowizji 2020: reakcje mediów w Norwegii

Eurowizja 2020: co wiemy?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 1214 i 16 maja w Rotterdamie. Konkurs poprowadzą Jan SmitChantal Janzen oraz Edsilia Rombley. Tegorocznym hasłem konkursu jest Open Up! Do tego sloganu nawiązuje też logo oraz projekt sceny. W konkursie weźmie udział 41 państw. Również Polska potwierdziła swój udział. Do konkursu po roku przerwy powraca Bułgaria i Ukraina. Z rywalizacji  natomiast zrezygnowały Węgry i Czarnogóra.