Victoria, reprezentantka Bułgarii na Eurowizji 2020. (fot. Eurovision.tv)

Po rocznej przerwie spowodowaną problemami finansowymi, na Eurowizję powraca Bułgaria! Nadawca publiczny BNT za pośrednictwem portalu Twitter ogłosił, że podczas 65. Konkursu Eurowizji barw kraju bronić będzie Victoria Georgieva.

VICTORIA – kim jest?

Urodziła się w Warnie, ma 22 lata. Jest wokalistką i autorką tekstów. Szerszej publiczności dała się poznać w czwartej edycji lokalnego X-Factora, w którym zajęła szóste miejsce. Co ciekawe, w tej samej edycji Kristian Kostow zajął drugie miejsce. W 2018 roku wydała dwa single – Strange Times i I Wanna Know. Ten drugi wyprodukowany został w Los Angeles wraz z zespołem współpracującym z Zaynem (ZAYN) i innymi uznanymi artystami na globalnym rynku muzycznym.

Wielkie nadzieje i jeszcze większe oczekiwania

Emił Koszłukow – dyrektor generalny nadawcy nie ukrywa ekscytacji z powodu powrotu. Pokłada ogromne nadzieje w kolejnych wyborach reprezentantów. Cieszy się, że udało się nawiązać współpracę ze sponsorem, któremu również zależy na promowaniu młodych artystów na europejskim rynku muzycznym. Współpraca nadawcy i sponsora ma opiewać na kwotę niemal pół miliona €. Za realizację projektu odpowiedzialna ma być wytwórnia Ostereo, która stoi za sukcesem m.in. J.Fla, sensacji muzycznej Korei Południowej. Główną misją projektu współpracy w ramach Eurowizji ma być zaznaczenie Bułgarii na mapie Europy, jako kraj o ogromnym potencjale muzycznym.

Co z piosenką?

Nie znamy dokładnej daty publikacji utworu. Jednak patrząc z perspektywy lat, możemy spekulować, że nastąpi to w końcowej fazie sezonu selekcyjnego.

Bułgaria na Eurowizji

Bułgaria zadebiutowała na Eurowizji w 2005 roku. Do tej pory najwyższe miejsce zajął Kristian Kostow w 2017 roku z piosenką Beautiful Mess (2. miejsce). Ostatni raz zobaczyliśmy Bułgarię na Eurowizji w Lizbonie. Wtedy zespół Equinox uplasował się na 14. miejscu z utworem BonesBułgaria zdecydowała się zrezygnować z udziału w Tel Awiwie ze z względów finansowych.

Eurowizja 2020: szczegóły. Kiedy? Gdzie?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Rotterdamie. Wydarzenie zaplanowano na 12, 14 i 16 maja 2020 roku. Jak co roku, będzie podzielony na trzy koncerty: dwa półfinały oraz wielki finał, w którego trakcie telewidzowie i jurorzy wybiorą zwycięzcę. Wśród uczestników konkursu zobaczymy również Polskę. Swój udział potwierdziła też powracająca po roku przerwy Ukraina. Natomiast  swojego reprezentanta w Rotterdamie nie będą mieli za to Czarnogóra oraz Węgry.

Źródło: Bnt.bg

37 KOMENTARZE