Po rocznej przerwie spowodowaną problemami finansowymi, na Eurowizję powraca Bułgaria! Nadawca publiczny BNT za pośrednictwem portalu Twitter ogłosił, że podczas 65. Konkursu Eurowizji barw kraju bronić będzie Victoria Georgieva.

VICTORIA – kim jest?

Urodziła się w Warnie, ma 22 lata. Jest wokalistką i autorką tekstów. Szerszej publiczności dała się poznać w czwartej edycji lokalnego X-Factora, w którym zajęła szóste miejsce. Co ciekawe, w tej samej edycji Kristian Kostow zajął drugie miejsce. W 2018 roku wydała dwa single – Strange Times i I Wanna Know. Ten drugi wyprodukowany został w Los Angeles wraz z zespołem współpracującym z Zaynem (ZAYN) i innymi uznanymi artystami na globalnym rynku muzycznym.

Wielkie nadzieje i jeszcze większe oczekiwania

Emił Koszłukow – dyrektor generalny nadawcy nie ukrywa ekscytacji z powodu powrotu. Pokłada ogromne nadzieje w kolejnych wyborach reprezentantów. Cieszy się, że udało się nawiązać współpracę ze sponsorem, któremu również zależy na promowaniu młodych artystów na europejskim rynku muzycznym. Współpraca nadawcy i sponsora ma opiewać na kwotę niemal pół miliona €. Za realizację projektu odpowiedzialna ma być wytwórnia Ostereo, która stoi za sukcesem m.in. J.Fla, sensacji muzycznej Korei Południowej. Główną misją projektu współpracy w ramach Eurowizji ma być zaznaczenie Bułgarii na mapie Europy, jako kraj o ogromnym potencjale muzycznym.

Co z piosenką?

Nie znamy dokładnej daty publikacji utworu. Jednak patrząc z perspektywy lat, możemy spekulować, że nastąpi to w końcowej fazie sezonu selekcyjnego.

Bułgaria na Eurowizji

Bułgaria zadebiutowała na Eurowizji w 2005 roku. Do tej pory najwyższe miejsce zajął Kristian Kostow w 2017 roku z piosenką Beautiful Mess (2. miejsce). Ostatni raz zobaczyliśmy Bułgarię na Eurowizji w Lizbonie. Wtedy zespół Equinox uplasował się na 14. miejscu z utworem BonesBułgaria zdecydowała się zrezygnować z udziału w Tel Awiwie ze z względów finansowych.

Eurowizja 2020: szczegóły. Kiedy? Gdzie?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Rotterdamie. Wydarzenie zaplanowano na 12, 14 i 16 maja 2020 roku. Jak co roku, będzie podzielony na trzy koncerty: dwa półfinały oraz wielki finał, w którego trakcie telewidzowie i jurorzy wybiorą zwycięzcę. Wśród uczestników konkursu zobaczymy również Polskę. Swój udział potwierdziła też powracająca po roku przerwy Ukraina. Natomiast  swojego reprezentanta w Rotterdamie nie będą mieli za to Czarnogóra oraz Węgry.

Źródło: Bnt.bg

7 KOMENTARZE