Diodato reprezentuje Włochy na Eurowizji 2020 z utworem Fai rumore. Jakie wrażenie zrobiła na nas włoska piosenka? Jaka była nasza pierwsza reakcja na utwór? Jak poradzi sobie Italia w finale konkursu? Obejrzyj nasz materiał wideo!

Włochy kolejny raz wysyłają na Konkurs Piosenki Eurowizji zwycięski utwór z Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo. Tegorocznym laureatem wydarzenia został Antonio Diodato, który oczarował jury i widzów piosenką Fai rumore. O wynikach festiwalu Sanremo 2020 pisaliśmy tutaj.

Tegoroczny festiwal w San Remo nie obył się bez skandali i kontrowersji

Włochy na Eurowizji 2020: Diodato z utworem Fai rumore [REAKCJA]

Członkowie redakcji Eurowizja.org ocenili utwór Fai rumore, który dla wielu fanów już teraz uchodzi za faworyta do wygrania Eurowizji 2020. Mieszko Czerniawski, Sergiusz Królak i Maciej Sychowiec nie tylko podzielili się swymi wrażeniami, ale też spróbowali wytypować, jak Włochy poradzą sobie w finale konkursu odbywającego się w Rotterdamie.

Diodato zwycięzcą San Remo 2020, corriere.it

Obejrzyj nasz materiał wideo, który znajdziesz na górze strony.

Eurowizja 2020 – kim jest Diodato?

Antonio Diodato urodził się 30 sierpnia 1981 roku w Aoście. Jest piosenkarzem i autorem piosenek. Jego kariera nabrała tempa w 2014 roku, kiedy wziął udział w sekcji młodych talentów 64. Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo, gdzie zajął drugie miejsce w finale. Późniejsze lata to dla artysty szereg występów na wielu popularnych włoskich festiwalach.

Do czasu udziału w Sanremo 2020 Diodato wydał trzy albumy studyjne: E forse sono pazzo (2013), A ritrovar bellezza (2014) i Cosa siamo diventati (2017), które cieszyły się umiarkowanym sukcesem sprzedażowym. W walentynki 2020 wyda czwartą płytę pt. Che vita meravigliosa, na której znajdzie się 11 piosenek, w tym utwór Fai rumore.

Diodato jako swoje inspiracje muzyczne i idoli wymienia artystów, takich jak Radiohead, Pink Floyd, Fabrizio De André czy Domenico Modugno, któremu jakiś czas temu oddał hołd, nagrywając cover jego przeboju Piove z 1959 roku.