Alicja Szemplińska miała reprezentować Polskę na Eurowizji 2020. (fot. Instagram/szansanasukces.opole2020)

Eurowizja 2021: Telewizja Polska wyemitowała reportaż, którego bohaterką była Alicja Szemplińska. Półgodzinny wywiad z niedoszłą reprezentantką Polski na Eurowizji 2020 pokazano tuż przed sobotnim programem Światło dla Europy, przygotowanym w dniu odwołanego finału tegorocznego konkursu.

Wielu fanów już od czasu odwołania 65. Konkursu Piosenki Eurowizji z powodu pandemii COVID-19 liczyło, że Alicja Szemplińska będzie reprezentować Polskę na przyszłorocznej Eurowizji. Tym samym zachowałaby prawo do występu w konkursie, które uzyskała, zwyciężając w programie Szansa na sukces. Eurowizja 2020.

Widzowie byli pewni, że oficjalna decyzja będzie ogłoszona podczas reportażu pokazanego na pół godziny przed emisją Światła dla Europy, widowiska Europejskiej Unii Nadawców wyemitowanego w dniu planowanego finału Eurowizji 2020. Niestety, tak się nie stało.

Co wiemy o programie Światło dla Europy?

W programie przedstawiono drogę Alicji Szemplińskiej na Eurowizję. W rozmowie z Mateuszem Szymkowiakiem, dziennikarzem i byłym członkiem OGAE Polska, powspominała pierwsze występy w rodzinnym Ciechanowie, a także występy w telewizyjnych programach Hit, Hit, Hurra! i The Voice of Poland.

Zapytana o odwołanie Eurowizji 2020, Alicja Szemplińska powiedziała:

Od jakiegoś czasu już podejrzewałam, że taka decyzja może zostać podjęta. Myślę, że ta decyzja była słuszna, bo zdrowie nas wszystkich jest najważniejsze. Był smutek i żal, ale zdrowie jest najważniejsze

Eurowizja 2021: Alicja Szemplińska pojedzie z Polski?

Następnie reżyser Konrad Smuga ujawnił, jak miał wyglądać występ Polski na Eurowizji. Widzowie dowiedzieli się, że na początku prezentacji z ekranu telewizorów miały leceć krople, na scenie miała tańczyć para „skłóconych” tancerzy. Na koniec Alicja Szemplińska miała być otoczona płomieniami ognia.

Pod koniec rozmowy Alicja Szemplińska zapowiedziała, że po emisji programu Światło dla Europy zabierze się za pracę nad debiutanckim albumem. Na koniec życzyła sobie, „żeby udało się za rok”. Niestety, nie padła jednoznaczna deklaracja, że pojedzie na Eurowizję 2021.Pozostaje wierzyć, że faktycznie pojedzie do Holandii.

Zgodnie z postanowieniem EBU, podczas przyszłorocznej Eurowizji usłyszymy nowe piosenki od uczestników, którzy mieli w tym roku walczyć o zwycięstwo. Tym samym jeśli Alicja Szemplińska ponownie pojedzie na konkurs, będzie musiała nagrać nowy utwór.

Empires oceniona w Islandii. Jakie noty zebrała?

Austriacy docenili Alicję Szemplińską

Fini ocenili Empires. Zobacz, czy polska piosenka przypadła im do gustu 

Eurowizja 2021 – kto wystąpi?

Do tej pory udział na Eurowizji 2021 potwierdziły telewizje z 23 krajów. Większość z nich postanowiła, że reprezentantami będą uczestnicy, który mieli wystąpić podczas tegorocznego konkursu.

Wiemy, że w przyszłorocznym konkursie nie wystąpi Ulrikke z Norwegii, a nowe eliminacje zorganizują m.in. Estonia, Finlandia, Islandia, Litwa, Portugalia i Szwecja.

The Roop odpowiadają na pytanie o udział w Eurowizji 2021

Alicja Szemplińska miała reprezentować Polskę na Eurowizji 2020. (fot. Instagram/szansanasukces.opole2020)