Sandro miał reprezentować Cypr na Eurowizji 2020 (fot. eurovision.tv/Michael Kyprianou)

Cypryjskie media donoszą, że telewizja RIK wyłoni nowego reprezentanta na przyszłoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji. Tym samym o zwycięstwo w konkursie nie powalczy Sandro, niedoszły uczestnik Eurowizji 2020. Do sprawy odniosła się stacja RIK.

Choć do przyszłorocznego konkursu pozostał jeszcze niemal cały rok, kolejne telewizje potwierdzają, kto będzie ich reprezentował na Eurowizji 2021. Do tej pory znani są uczestnicy z 18 krajów, które zdecydowały się na ponowny wybór wykonawców wyłonionych początkowo na tegoroczny, 65. Konkurs Piosenki Eurowizji.

Kto pojedzie na Eurowizję 2021? Znamy pierwszych reprezentantów!

Jak się okazuje, cypryjska telewizja podjęła zgoła inną decyzję. Mimo że Sandro został wybrany wewnętrznie do udziału w tegorocznej Eurowizji, nie będzie miał możliwości startu w przyszłorocznym konkursie. Jako pierwszy tę wiadomość podał lokalny program telewizyjny TV Media. Decyzję podjęto na spotkaniu dyrektorów stacji RIK. W poniedziałek informację potwierdził oficjalny cypryjski nadawca, CyBC.

CyBC publikuje oświadczenie

1 czerwca nadawca publiczny RIK uprawniony do udziału w Eurowizji 2021 wydał specjalne oświadczenie. Jak czytamy w komunikacie:

Na podstawie umowy z Sandro i jego menadżerami oraz biorąc pod uwagę jego terminarz zobowiązań, CyBC pragnie poinformować, że artysta nie będzie reprezentował Cypru na Eurowizji 2021. Tym samym cypryjska delegacja chce szczerze podziękować Sandro za udział w projekcie Eurovision: Europe Shine A Light. Życzymy mu z całego serca wszystkiego dobrego na przyszłość.

 

Sandro nie wystąpi dla Cypru na Eurowizji 2021

W gazecie TV Media, cytowanej przez serwis Eurovision Fun, czytamy, że reprezentantem Cypru na Eurowizji 2021 będzie wykonawca popularny zarówno na wyspie, jak i w Grecji bądź artysta cypryjskiego pochodzenia. Źródło gazety twierdzi, że nowy reprezentant Cypru ma zostać wybrany we współpracy z wytwórniami fonograficznymi, które pomagają w organizacji i finansowaniu kraju na Eurowizji.

Dodajmy, że Sandro jest pół-Grekiem pół-Amerykaninem, który dał się poznać widzom jedynie dzięki udziałowi w programie The Voice of Germany.

Sandro miał reprezentować Cypr na Eurowizji 2020 (fot. eurovision.tv/Michael Kyprianou)

Sandro miał reprezentować Cypr na Eurowizji 2020 z piosenką Running. Utwór nie był notowany wysoko w notowaniach bukmacherskich, plasując się poza pierwszą „30”.

Eurowizja 2021 Rotterdam: kto wystąpi?

Do tej pory wysłanie reprezentanta na przyszłoroczny konkurs zadeklarowało 25 krajów. Wśród uczestników pojawi się 18 wykonawców, którzy mieli wystąpić na Eurowizji 2020, ale nie mieli takiej możliwości z powodu odwołania konkursu wskutek pandemii COVID-19.

Jeszcze nie wiemy, kogo na konkurs wystawi Telewizja Polska, bowiem stacja nie ogłosiła jeszcze swojej decyzji. Niedoszła uczestniczka Eurowizji 2020 Alicja Szemplińska zapewniła, że chce wystąpić w Rotterdamie.

źródło: TV Media