Eurowizja 2021: Destiny Chukunyere (fot. TVM)
Eurowizja 2021: reprezentantka Malty - Destiny Chukunyere (fot. TVM)

Eurowizja 2021 dokładnie za rok. Choć do kolejnego konkursu pozostało jeszcze dużo czasu, wiemy coraz więcej o tym, kto w nim wystąpi. Dziś Destiny z Malty potwierdziła udział w przyszłorocznej edycji wydarzenia.

18 marca EBU anulowała Eurowizję 2020. Konkurs pierwotnie miał się odbyć w Rotterdamie, a udział zadeklarowało 41 państw. Odwołanie widowiska oznacza, że wybrani w tym roku artyści mogą wziąć udział w następnej jego edycji, ale z nowymi piosenkami. Część nadawców już zdecydowało, że w przyszłym roku reprezentować ich będą wykonawcy wytypowani na Eurowizję 2021. Dziś do tego grona dołącza Malta.

Eurowizja 2021: Destiny z Malty!

Dobrą wiadomość podała dziś na Instagramie sama zainteresowana – Destiny Chukunyere. Ogłosiła, że to ona będzie reprezentować Maltę na Eurowizji 2021. Niespełna 18-letnia wokalistka podziękowała za wsparcie i obiecała, że zrobi wszystko, by jej fani byli z niej dumni.

To nie pierwsze zetknięcie Destiny z Eurowizją. Wcześniej Maltanka zapewniła drugie dla swojego kraju zwycięstwo w Eurowizji Junior. W 2015 roku okazała się najlepsza z utworem Not My Soul. W ubiegłym roku postawiła pierwsze kroki na dorosłej Eurowizji. Artystka wspierała wokalnie Michelę Pace. Ostatecznie Malta uplasowała się na 14. pozycji w finale. Pod koniec zeszłego roku Destiny zgłosiła się do udziału w drugiej edycji maltańskiego X-Factora. Zwycięzca formatu automatycznie został reprezentantem kraju na Eurowizji. W Rotterdamie miała wykonać kompozycję All Of My Love.

 Eurowizja 2021: kto weźmie udział?

Eurowizja 2021 najprawdopodobniej odbędzie się w drugim tygodniu maja. Wcześniej władze Rotterdamu zadeklarowały walkę o organizację konkursu, jednak w związku z epidemią koronawirusa przyszłoroczna edycja wydarzenia także stoi pod znakiem zapytania.

Na ten moment udział w Eurowizji 2021 zadeklarowały telewizje publiczne z 24 krajów. Piętnastu nadawców publicznych postawiło na artystów wybranych na tegoroczny konkurs. Wśród nich są: Australia, Austria, Azerbejdżan, Belgia, Bułgaria, Czechy, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Izrael, Malta, Rumunia, Szwajcaria i Ukraina. Chorwacja, Irlandia i Włochy podjęły decyzję o występie na Eurowizji 2021, lecz nie wiemy, w jaki sposób wybiorą artystę. TVP jak dotąd nie poinformowała o udziale w konkursie.

Nadawcy w Estonii, Finlandii, Islandii, Litwy, Norwegii, Portugalii i Szwecji potwierdzili, że będą kontynuować swoje formaty preselekcyjne. Co więcej, Uku Suviste otrzyma automatyczne miejsce w stawce Eesti Laul, a zespół The Roop – w Padandom is Naujo.