Eurowizja 2021 bez Bena Dolicia? Fot. eurovision.tv / Zlatimir Arakliev

Wszystko na to wskazuje, że Eurowizja 2021 może odbyć się bez udziału Bena Dolicia. Co stoi za rezygnacją z wyboru młodego artysty? Kto mógłby reprezentować Niemcy w Rotterdamie?

Pochodzący ze Słowenii młody artysta został w lutym ogłoszony reprezentantem Niemiec w tegorocznym konkursie. Utwór Violent Thing w krótkim czasie stał się przebojem. A sam Ben Dolić był jednym z faworytów do sięgnięcia po eurowizyjne trofeum. Niestety konkurs nie odbył się z powodu epidemii koronawirusa. 

Eurowizja 2021: Ben Dolić nie weźmie udziału w konkursie?

Jak podaje portal Bleistiftrocker.de istniało szereg powodów, by przypuszczać, że Eurowizja 2021 odbędzie się bez udziału Ben Dolicia. Jednym z nich był brak konkretnego stanowiska niemieckiego nadawcy dotyczącego przyszłorocznego konkursu. Władze stacji w lakoniczny sposób skomentowały odwołanie Eurowizji 2020. Zadeklarowały, że omówią kwestie występu Niemiec i Bena Dolicia w najbliższym czasie. Od prawie czterech miesięcy nadawca nie wydał żadnego nowego komunikatu, co prawdopodobnie wiązało się poszukiwaniami innego artysty, który mógłby bronić barw Niemiec w przyszłym roku.

Warto odnotować, że 23-letni artysta nie pracuje już z agencją promocyjną, odpowiedzialną za projekt „Eurowizja”. Od tego czasu wokalista zmienił swój wizerunek w odniesieniu do materiałów promujących jego udział w konkursie. Pikanterii dodaje sam Ben Dolić, który choć wcześniej deklarował chęć występu w widowisku, teraz sugeruje, że ten etap jest dla niego zamknięty. 

Coś się kończy, coś się zaczyna…

Eurowizja 2021: kto z Niemiec?

Dziś (6 lipca) po południu stacja NDR potwierdziła ESC Kompakt, że Ben Dolić nie zostanie wybrany wewnętrznie jako reprezentant Niemiec. Nadawca poinformował, że artysta wraz z Borysławem Milanowem, który skomponował utwór Violent Thing, zgłoszą kolejną piosenkę. O tym, kto wystąpi w Rotterdamie zdecyduje 100-osobowe jury oraz 20 zagranicznych ekspertów muzycznych. 

Przed wyborem Bena Dolicia na reprezentanta Niemiec, na giełdzie figurowało kilka nazwisk nazwisk. Byli to m.in.: Aly Ryan, uczestniczka zeszłorocznych selekcji, czy Nico Santos, piosenkarz i autor tekstów pochodzenia hiszpańskiego. Możemy spodziewać się także ogłoszenia Helene Fischer, piosenkarki z 15-letnim doświadczeniem scenicznym, laureatki wielu nagród w kraju, rzeczniczki jury niemieckiego podczas Eurowizji 2014. Może być to również Daniel Schuhmacher, zwycięzca szóstej edycji talent-show Deutschland sucht den Superstar. 

Eurowizja 2021 odbędzie się w dniach 18, 20 i 22 maja w Ahoy Arenie w Rotterdamie. Na ten moment 28 krajów potwierdziło zainteresowanie udziałem w przyszłorocznym konkursie. W tym gronie nie ma póki co polskiego nadawcy – Telewizji Polskiej.

Eurowizja 2021 bez Bena Dolicia? Fot. eurovision.tv / Zlatimir Arakliev