Znamy kolejność startową, w jakiej zaprezentują się finaliści Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Koncert finałowy rozpocznie delegacja Irlandii, zaś jako 17. w kolejności zaśpiewa reprezentantka Gruzji. Reprezentująca Polskę Olivia Wieczorek zaprezentuje się na półmetku konkursu.

Europejska Unia Nadawców (EBU) i maltańska telewizja Public Broadcasting Service (PBS) opublikowały listę uwzględniającą kolejność startową zbliżającego się 14. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Lista została stworzona na podstawie wczorajszego losowania połówek finału, w których wystąpią uczestnicy. Całą ceremonię możecie obejrzeć poniżej.

Finał Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się już w najbliższą sobotę, a na scenie zaprezentuje się siedemnastu uczestników, w tym m.in. Olivia Wieczorek z Polski. 13–letnia piosenkarka i podopieczna Piotra Rubika wystąpi na scenie jako ósma i zaśpiewa swoją balladę „Nie zapomnij”. Reprezentantka Polski wystąpi między Martiją Stanojković z Macedonii a Alexandrem Minionokiem z Białorusi.

Oto pełna kolejność startowa finału 14. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci:

 1. Irlandia
 2. Armenia
 3. Albania
 4. Rosja
 5. Malta
 6. Bułgaria
 7. Macedonia
 8. Polska
 9. Białoruś
 10. Ukraina
 11. Włochy
 12. Serbia
 13. Izrael
 14. Australia
 15. Holandia
 16. Cypr
 17. Gruzja

Czy występ w połowie stawki okaże się szczęśliwy dla Polski, a Olivia Wieczorek zapewni krajowi miejsce w czołówce konkursu? Czy występ Irlandki Zeny Donnelly będzie mocnym otwarciem sobotniego widowiska, a gruzińska ballada w wykonaniu Mariam Mamadaszwilli okaże się dobrym zakończeniem koncertu? O tym, kto wygra, zdecydują jurorzy, zarówno dziecięcy, jak i „dorośli”. Oprócz tego, do klasyfikacji końcowej dodane będą punkty od międzynarodowej komisji jurorskiej, w której skład wejdą Christer Björkman, Mads Grimstad i bracia Jedward.

Finał 14. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się 20 listopada br. w Valetcie. Transmisja koncertu rozpocznie się o godz. 16:00. 

Fot. Oficjalny fan page konkursu na Facebooku

2 KOMENTARZE