Europejska Unia Nadawców przekazała prawo do organizacji konkursu naszym sąsiadom z południa! Kto walczy o tytuł reprezentanta Polski?

Po zamieszaniu spowodowanym rezygnacją Malty z organizacji Eurowizji dla Młodych Tancerzy istniało ryzyko, że konkurs w ogóle się nie odbędzie. Jak jednak informowała TVP, a później zostało to potwierdzone przez stronę czeską, impreza znów zorganizowana zostanie w Czechach. Na razie nie jest podane, w którym mieście odbędzie się Eurowizja, nie znamy też terminu finału. Z powodu niepewnej przyszłości konkursu, część nadawców zrezygnowała z udziału i nie wiadomo, czy zmienią zdanie. Jedynym krajem, który potwierdził uczestnictwo jest…Polska.

TVP Kultura wybierze reprezentanta kraju podczas finału narodowego „Młody Tancerz Roku” zorganizowanego 28 maja w Warszawie. Transmisja na żywo rozpocznie się o godzinie 20:00, a zwycięzcę wybiorą jurorzy (Maksim Wojtiul, Iwona Pasińska, Jacek Przybyłowicz, Filip Czeszyk). Gościem specjalnym programu będzie juror tegorocznych preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji – Włodek Pawlik. Wystąpi też Łukasz Dyczko, zwycięzca Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków 2016. „Młody Tancerz Roku” to konkurs organizowany przez TVP, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Muzyki i Tańca. Weźmie w nim udział 8 tancerzy w wieku 16-20 lat reprezentujących różne style tańca tj. taniec klasyczny, współczesny czy hip hop. Konkurs poprowadzą Tomasz Kammel i Agnieszka Szydłowska.

O wyjazd do Czech powalczą:

  • Hanna Szychowicz (17, Łódź)
  • Pola Gonciarz (18, Warszawa)
  • Paulina Bidzińska (19, Bytom)
  • Weronika Sieczkarek (17, Poznań)
  • Szymon Hawryszko (19, Siedlce)
  • Alicja Kaczor (17, Bytom)
  • Patryk Kaczmarek (21, Bytom)
  • Bartłomiej Malarz (17, Poznań)

Więcej informacji na temat kandydatów oraz ich przygotowań do finału znajdziecie na oficjalnej stronie konkursu TUTAJ. Z radością przypominamy, że ostatnią Eurowizję dla Młodych Tancerzy wygrała reprezentantka Polski – Wiktoria Nowak, która w ostatecznym duelu pokonała uczestniczkę ze Słowenii.

Źródło: TVP Kultura, EBU, fot.: MlodyTancerzRoku.tvp.pl