Dziś odbyła się druga część pierwszych prób do Eurowizji dla Dzieci 2016. Jak zaprezentowali się na scenie reprezentanci kolejnych dziewięciu krajów?

Wczoraj na maltańską scenę po raz pierwszy weszli uczestnicy Eurowizji Junior 2016, w tym reprezentantka Polski, Oliwia Wieczorek. Dziś odbyła się dalsza część prób – usłyszeć mogliśmy reprezentantów Rosji, Ukrainy, Albanii, Białorusi, Bułgarii, Armenii, Gruzji, Serbii oraz Australii.

Jako pierwsza zaprezentowała się Rosjanka Sofia Fisenko wraz z towarzyszącym jej zespołem. Ich utwór Water of Life jest jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w tegorocznym Juniorze. Niestety rozbudowana choreografia występu jest chaotyczna, a wokalistki nie brzmią na zbyt zgrane. Po próbie rosyjskie zwycięstwo nie wydaje się już być na tyle pewne.

What do you think about the rehearsal of Russia?

A post shared by Junior Eurovision Song Contest (@jesc.fan) on

 

Zaraz po Rosjance na scenę wyszła kolejna Sofia – tym razem Sofia Rol z Ukrainy. Zaśpiewała utwór Planet Craves For Love. Prezentacja ukraińska mocno się wyróżnia – na scenie pojawiają się mimowie oraz… olbrzymi parasol. Na scenie sporo się dzieje, nie ma w tym jednak przesady. Występ ma marzycielski charakter.

https://www.instagram.com/p/BM3pilnD0nP/?taken-by=esc_slo

 

Mała, skromna i dziecinna, a jednocześnie obdarzona mocnym wokalem Klesta Qehaja z Albanii w niedzielę powalczy o zwycięstwo z utworem Besoj. Dzisiejsza próba nie należała do najlepszych wykonań dziewczynki. Czy finałowy występ będzie lepszy?

https://www.instagram.com/p/BM3tiWuD-ZX/

 

Białorusin Alexander Minyonok prezentuje nam bardzo dopracowane show do utworu Musyka moih pobed. Zaryzykować można stwierdzeniem, że to najlepszy występ pod względem choreograficznym tego Konkursu. Szczególnie efektownie wygląda taniec na Hoveboardach. Wokalista może zawalczyć o wysokie miejsce.

https://www.instagram.com/p/BM3w8yGjuJ6/?tagged=muzykamoihpobed

 

Bułgaria w ostatnich latach zakochała się w Juniorze. Reprezentantka ubiegłorocznych gospodarzy Lidia Ganeva zaśpiewa traktujący o pokoju utwór Magical Day. W nawiązaniu do tematyki piosenki głównym elementem wizualizacji są gołębie, które również pojawiają się na sukience młodziutkiej wokalistki. Bardzo dobrze zaśpiewana dziecięca kompozycja.

https://www.instagram.com/p/BM37WNLjrHl/?taken-by=esc_slo

 

Bardzo mocną propozycję mają na tegoroczną Dziecięcą Eurowizję reprezentantki Armenii – Anahit & Mary. Dziewczynki obdarzone są bardzo mocnymi wokalami – niestety jedna z nich dziś miała problemy z gardłem, przez co dzisiejsze nagranie z utworem Tarber pojawiło się tylko w wersji z playbackiem. Na scenie zobaczymy cztery tancerki, występ nawiązywać ma do rywalizacji eleganckiego i szalonego stylu.

https://www.instagram.com/p/BM4AAfNDczw/

 

Utwór gruziński Mzeo wykonywany przez Mariam Mamadashvili to jedna z najbardziej ‚oldschoolowych’ piosenek tegorocznego Juniora. Prezentacja do utworu będzie bardzo skromna- jest to zaletą występu. Zachowane w ciemnych barwach wizualizacje nie odciągają uwagi od nastrojowego klimatu kompozycji.

https://www.instagram.com/p/BM4V32ejACo/?taken-by=esc_slo

 

W serbskich występie Dunji Jelicic do piosenki U La La La również pojawia się Hoveboard. Niestety nie jest on tak efektownie wykorzystany jak w przypadku białoruskim. Wokal młodej Serbki wydaje się być bardzo mocno wspomagany przez chórki w podkładzie. Dziewczynka wystąpi w cekinowym fraku.

https://www.instagram.com/p/BM4W0q8jGN6/?taken-by=esc_slo

 

Jako ostatnia zaprezentowała się dziś reprezentantka Australii Alexa Curtis. Występ do utworu We Are jest bardzo prosty – nie wydaje się jednak aby ta kompozycja potrzebowała bardziej rozbudowanej oprawy. Ważnym elementem wizualizacji jest pojawiający się na niej tytuł piosenki.

https://www.instagram.com/p/BM4YBmIDz-t/?taken-by=esc_slo

 

Jutro czeka nas pierwsza część drugiej serii prób. Jako pierwsza próbę będzie miała Polska – o godz. 10.00. Później na scenę wyjdą reprezentanci Malty, Macedonii, Izraela, Holandii, Cypru, Irlandii oraz Włoch.

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2016 odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 16.00 na Malcie. Transmisję z wydarzenia będzie można śledzić między innymi w TVP 1 oraz poprzez junioreurovision.tv. 

Foto: eurovision.tv