Do Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2016 pozostało jeszcze sporo czasu, ale stawka konkursowa powoli nabiera rumieńców. Po 15 października będzie ona bogatsza o piosenkę znad Wisły!

Już 15 państw potwierdziło udział w tegorocznej Eurowizji dla Dzieci, którą organizować będzie Malta w swojej stolicy. Poznaliśmy już cztery piosenki konkursowe, których wysłuchać można poniżej. Dla Albanii zaśpiewa Klesta Qehaja (utwór Besoj), Białoruś reprezentować będzie Alexander Minenok (utwór Muzyka moikh pobed), Rosjanie wskazali Sofię Fisenko (utwór Zhivaya voda), a Ukraińcy w sobotę uznali, że na Maltę należy wysłać Sofiię RolPlanet Craves For Love.

 

Część państw ma już wskazanych reprezentantów, ale nadawcy nadal pracują nad idealnym dla nich utworem konkursowym. Przypomnijmy, że Armenię reprezentować będą Anahit i Mary, Bułgarię Lidia Ganeva, Macedonię Martija Stanojković, Maltę Christina Magrin, a Holandię trio Kisses (utwór Kisses and Dancin). Czekamy na jakiekolwiek nowe informacje z Gruzji, Cypru, Irlandii i Włoch. Dziś do stawki konkursowej dołączyła Australia – telewizja SBS rano poinformowała, że po raz drugi weźmie udział w Eurowizji dla Dzieci.

Przypominamy, że do 20 września można zgłaszać się do polskich preselekcji przed Eurowizją Junior 2016. Nasz kraj wraca do dziecięcej rywalizacji po 12 latach, co jest absolutnym rekordem, więc warto bardzo dobrze się przygotować. Regulamin konkursu organizowanego przez TVP1 dostępny jest TUTAJ. Według najnowszych informacji już 1 października poznamy uczestników finału, który 15 października zmierzą się o bilet na Maltę. Naszego reprezentanta wybiorą wspólnie widzowie i jurorzy. Po więcej ciekawostek na temat Eurowizji Junior oraz najświeższe informacje z obozu TVP zapraszamy na facebook’owy fanpage Eurowizja TVP!

Źródło: EBU, fot.: EBU