Eurowizja Junior 2018 zostanie rozegrana pod koniec listopada. Organizatorzy nie próżnują i konsekwentnie szykują się do ugoszczenia reprezentacji z 20 krajów. Wiemy już, jak będzie wyglądała scena konkursowa dla młodocianych wykonawców.

16. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się w stołecznej Mińsk Arena. W tegorocznych zmaganiach weźmie udział rekordowa liczba dwudziestu uczestników, w tym reprezentanci debiutujących w stawce telewizji z Walii i Kazachstanu. Niektóre państwa wybrały już swoich przedstawicieli, część (w tym m.in. Polska) nie wyłoniła jeszcze swego kandydata na konkurs.

W ostatnich dniach Narodowa Państwowa Kompania Radiowo-Telewizyjna Republiki Białorusi (w skrócie: Biełteleradyjokampanija) wyemitowała reportaż z przygotowań do Eurowizji Junior 2018. O tegorocznym konkursie wypowiedzieli się m.in. główny producent konkursu z ramienia telewizji Iwan Jejsmont, a także Olha Salamacha, która pełni funkcję producenta wykonawczego Eurowizji dla Dzieci 2018. Jak podkreśliła w reportażu:

Oczywiście, konkurs wiąże się z koniecznością poniesienia sporych kosztów oraz podjęcia zwiększonych nakładów pracy, a także przyjrzenia się koncepcji dziecięcej Eurowizji, bo nigdy nie uczestniczyło w niej 20 krajów. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że ugościmy ich wszystkich.

W reportażu poruszono również temat oficjalnego logotypu konkursu oraz motywu przewodniego, czyli #LightUp (pol. Rozświetl). Ujawniono, że nad muzyczną oprawą konkursu pracuje Juryj Waszczuk, znany pod pseudonimem TEO reprezentant Białorusi w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2014 roku. Kierownik muzyczny Eurowizji Junior 2018 zdradził kilka szczegółów dotyczących konkursu:

Slogan powinien być często obecny podczas konkursu. Pojawi się we wszystkich dżinglach, wybrzmi również w formie wariacji podczas wspólnych piosenek, a także podczas otwarcia koncertu, które potrwa ok. sześciu minut.

Nie zabraknie również pokazów tanecznych, o które zadba choreograf Roman Kowaliow.

Wielu fanów najbardziej zastanawia, jak będzie wyglądać scena konkursowa Eurowizji Junior 2018. Zgodnie z zapowiedziami twórców, w stołecznej Mińsk Arenie będą dwie sceny: duża i mała, które połączy most, a także oddzielne miejsce na tzw. green room, w którym uczestnicy będą oczekiwali na swój występ oraz na wyniki głosowania.

Niebawem ujawnieni zostaną prowadzący konkurs. Jak pochwaliła się białoruska telewizja, w przesłuchaniach do tej roli wzięło udział dziesiątki małoletnich kandydatów marzących o prowadzeniu Eurowizji.

Finał 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się 25 listopada 2018 roku.

fot: YouTube (Евровидение Беларусь)

1 KOMENTARZ

  1. […] Po udzieleniu wywiadów prowadzącym galę każdy z uczestników ponownie zaprezentował się przed publicznością, tym razem, by ujawnić swoje największe marzenie. Roksana Węgiel przyznała, że marzy o tym, by śpiewać na scenie do końca życia. Następnie wraz z pozostałymi zawodnikami zaśpiewała z playbacku oficjalny hymn Eurowizji Junior 2018, którego autorem jest Juryj Waszczuk, znany jako TEO. […]