Zapraszamy do śledzenia relacji z trzeciego dnia prób do 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Mińsku. Na scenie zobaczymy ponownie pierwszą połowę stawki konkursowej. Pierwsze występy rozpoczęły się o godz. 8:00 czasu polskiego. Dzisiaj zobaczymy na scenie reprezentantów m. in. Francję, Izrael, Gruzję, Albanię, Armenię i gospodarza Białoruś.

Wczoraj mogliśmy zobaczyć próby drugiej 10 finału na scenie w Mińsku.Wystąpiła również nasza reprezentantka, która bardzo dobrze wypadła. Dzisiejsze i jutrzejsze próby są o tyle ważne, że na ich podstawie będą głosować internauci, bowiem każdy reprezentant zdecyduje, który 10-sekundowy fragment będzie promować ich występ.

Głosowanie internetowego będzie otwarte jutro, tj. 23 listopada, i będzie promowane właśnie na podstawie dzisiejszych i jutrzejszych prób. Głos będzie można oddać na stronie junioreurovision.tv.

Plan dzisiejszych prób: (godziny czasu lokalnego)

  • 10:00 – 10:30 Izrael
  • 10:30 – 11:00 Irlandia
  • 11:00 – 11:30 Gruzja
  • 11:30 – 12:00 Macedonia
  • 13:00 – 13:30 Francja
  • 13:30 – 14:00 Białoruś
  • 14:00 – 14:30 Azerbejdżan
  • 14:30 – 15:00 Australia
  • 15:00 – 15:30 Armenia
  • 15:30 – 16:00 Albania

Izrael

Izrael (fot. EBU/Andres Putting)

Występ Noama Dadona nie różni się zbyt mocno od tego, który mogliśmy zobaczyć we wtorek. Młody piosenkarz nadal jest w czarnych spodniach i bluzie.

W porównaniu z pierwszą próbą początek został nieco zmieniony z naciskiem na rozgwieżdżone tło LED, a kamera wirowała wokół Noama tworząc efekt „unoszenia się w przestrzeni”.

Noam uśmiecha się do kamery podczas całej piosenki, pokazując coraz większą pewność siebie na scenie. Gdy usłyszymy drugi i ostatni refren, widzimy bardzo długi kadr, wirujący wokół Noama. Podczas ostatniego refrenu scena zostaje „zalana” złotym oświetleniem.

Mocnym punktem tego występu jest bardzo dobre oświetlenie sceny i samego wokalisty, a także nieliczna w tym roku, w pełni wykonana piosenka w języku narodowym.

Irlandia

Irlandia (fot. EBU/Andres Putting)

Występ Taylora jest bardziej dopracowany od tego we wtorek, przede wszystkim w zakresie efektów wizualnych (ruchu kamery). Pojawia się efekt telewizyjny z lat 70. oraz staromodne „trzęsienie kamery”, nadający efekt vintage. Młodemu Irlandczykowi nadal towarzyszą dwie tancerki.

Piosenka jest pełna energii, chwytliwa i łatwo wpada w ucho, być może to da Irlandii najlepszą pozycję w historii startów w JESC? Przypomnijmy, że jak dotąd jest to miejsce 10. z 2016 roku.

Gruzja

Gruzja (fot. EBU/Andres Putting)

Tamar Edilashvili, podobnie jak we wtorek, na początku leży na scenie, wykonując taniec rękoma. Odbywa się to na bocznej części sceny, po tym wstaje i przenosi się na główną cześć. W trakcie prezentacji wyświetlany jest napis z tekstu piosenki: „Just step on your way”. W tle widać migawki z ulicy miasta.

Podobnie jak podczas pierwszej próby występ Tamar jest pełen energii i zapewnia świetną jakość, ponieważ ma się wrażenie, że dzisiaj wokalistka lepiej czuje muzykę, na co wskazuje jej mocny, pewny głos oraz ruchy sceniczne. Kamerzysta wydaje się również bezbłędny.

Jest to dość poważny, jak na JESC, występ – czasem można odnieść wrażenie, że równie dobrze sprawdziłby się na „dorosłej Eurowizji”.

Macedonia

Macedonia (fot. EBU/Andres Putting)

Marija Spasovska na samym początku ubrana jest w czarny płaszcz, który ją zakrywa. Z czasem, gdy dociera do refrenu, zrzuca wierzchnie odzienie. Wówczas ujawnia się jej biała sukienka.

W porównaniu z 1 próbą, w występie zastąpiono nakładkę deszczu, skupiając się tylko na śniegu, który pojawia się na ekranie. W wizualizacjach widać rodzinę, stojącą na mostku. Na końcu wokalistka pokazuje do kamery ukrytą w dłoni białą śnieżkę.

Piękna ballada w stylu bałkańskim, zaśpiewana w języku narodowym, na pewno wzbudzi wiele ciepłych emocji i może dać młodej piosenkarce wysokie miejsce w finale.

Francja

Francja (fot. EBU/Andres Putting)

Występ Francji jest jednym z najbardziej dopracowanych w tym roku – młodziutkiej Angelinie towarzyszą tancerze, którzy korzystają z rekwizytów takich jak ławka czy lodziarka. Dziś ruchy tancerzy były jeszcze bardziej teatralne niż ostatnio, co wzmocniło efekt dziecinności i zabawy. Angelina ciągle uroczo uśmiecha się do kamery.

W czasie występu kamera pokazywać będzie publikę, która naśladować może charakterystyczny taniec „broda do kolana”.

Francja wymieniana jest w gronie mocnych faworytów do zajęcia miejsca w 5 piątce. Może nawet kraj ten wygra cały konkurs?

Białoruś

Białoruś (fot. EBU/Andres Putting)

Podobnie jak w przypadku Francji do występu użytych jest wiele rekwizytów. Dzisiejsza próba była bardziej dopracowana, głównie pod względem pracy kamer, poprawiono przejścia pomiędzy zmianami „dekoracji”.

Podkreśla się, że interakcja z każdym elementem na scenie czy tancerzami jest dobrze połączona z fragmentami piosenki.

Azerbejdżan

Azerbejdżan (fot. EBU/Andres Putting)

Fidan wystąpiła dziś w innej kreacji niż ostatnio – prostszej, z mniejszą ilością falbanek. Dziewczynka w tym stroju wygląda bardziej nowocześnie i młodzieżowo.

Także choreografia i ujęcia kamer są tym razem spokojniejsze, szczególnie w pierwszej części piosenki, kiedy młoda wokalistka siedzi na podeście.

Australia

Australia (fot. EBU/Andres Putting)

Występ australijski, podobnie jak we wtorek, jest bardzo konsekwentny. Jael dziś lepiej sobie poradziła z emocjonalną mimiką i nie skupiała się tylko na choreografii rąk. Miała też lepszy kontakt z kamerą. Jej uśmiech pokazuje jak dobrze się bawi i jak pozytywne to jest dla niej doświadczenie.

Prezentacja jest prosta, lecz efektowna. Wszystko wydaje się być perfekcyjnie dopracowane.

Armenia

Armenia (fot. EBU/Andres Putting)

Występ Levona opiera się na znanym nam jeszcze z selekcji Depi Mankakan Evratesil schemacie. Chłopiec tańczy swój charakterystyczny taniec, gra na trąbce i ubrany jest w zielony garnitur.

Wokalista bardzo dobrze radzi sobie z kontaktem zarówno z kamerą, jak i publicznością. Jego energiczny utwór bardzo wyróżnia się na tle stawki.

Albania

Albania (fot. EBU/Andres Putting)

To zdecydowanie najbardziej dziewczęca prezentacja, zdominowana przez wszechobecny róż. Efi jednak to nie tylko słodka istotka – to także mała, lecz bardzo silna kobietka. Swoją pewność siebie świetnie wykorzystuje w czasie występu.

W czasie transmisji występu użytych zostanie dużo szerokich ujęć, które pozwolą podziwiać nie tylko wokalistkę na scenie, ale też animacje w tle, prezentujące animowaną lalkę.

 

Tymczasem zachęcamy do śledzenia naszego profilu na instagramie: eurowizjaorg. Ekipa naszych redaktorów jest na miejscu i relacjonuje swój pobyt w Mińsku. Na naszym instagramie znajdziecie teraz wiele unikalnych materiałów. Zapraszamy!

 

Źródło: junioreurovision.tv., eurovisionireland.net, escxtra.com