Zapraszamy do śledzenia relacji z czwartego dnia prób do 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Mińsku. Jest to ostatni dzień prób technicznych przed wydarzeniem. Dziś po raz drugi na scenie znajdzie się reprezentantka Polski – Roksana Węgiel. Oprócz niej zaprezentują się dziś przedstawiciele takich krajów jak m.in. Walia, Ukraina czy Kazachstan.

Nagrania z dzisiejszych i wczorajszych prób przysłużą się przy głosowaniu internetowym. Będzie ono otwarte dziś o godz. 20:00. Więcej informacji na ten temat znajdziecie wkrótce na naszej stronie.

Plan dzisiejszych prób: (godziny czasu lokalnego)

  • 10:00-10:30 Walia
  • 10:30-11:00 Ukraina
  • 11:00-11:30 Holandia
  • 11:30-12:00 Serbia
  • 13:00-13:30 Rosja
  • 13:30-14:00 Portugalia
  • 14:00-14:30 Polska
  • 14:30-15:00 Malta
  • 15:00-15:30 Kazachstan
  • 15:30-16:00 Włochy

Walia

Walia (fot. EBU/Andres Putting)

Dziś do czerwonej kreacji głównej wokalistki, przypominającej z jednej strony strój Micheala Jacksona z teledysku do Thriller, a z drugiej mającego przywodzić na myśl ptaka (co zapewne było głównym założeniem, zważywszy na fakt, że w swojej choreografii Manw i tancerki właśnie ptaki udają) dodano czerwono-brokatowy makijaż oczu. Włosy towarzyszących wokalistce dziewczynek zostały pofalowane.

Dziś dopracowana została praca kamer, która podkreśla układ choreografii wykonywano przez występujące.

Ukraina

Ukraina (fot. EBU/Andres Putting)

Obserwatorzy podkreślają, że to jeden z najbardziej dopracowanych występów w tym roku. jest on bardzo dynamiczny, co dodatkowo podkreślają akcenty czerwieni w wizualizacjach. Młodziutka wokalistka Darina miała dziś przyklejone na policzkach małe, czerwone serduszka.

Praca kamer w ostatniej części piosenki została poprawiona, aby wzmóc dramatyzm tego fragmentu. Wizualizacje zostały nieznacznie zmienione.

Ukraina jest ciągle mocnym pretendentem do wygrania tegorocznej edycji Eurowizji Junior. Czy pierwsza pozycja startowa jej w tym nie przeszkodzi?

Holandia

Holandia (fot. EBU/Andres Putting)

Oprócz Maxa i Anne na bocznej scenie występuje dwójka tancerzy. Kamera jednak skupia się na głównej parze. Obydwoje pojawiają się także w wizualizacjach.

Według obserwatorów ten duet wypada gorzej od konkurencyjnego włoskiego, mniej jest tutaj interakcji między wykonawcami. Z drugiej strony uważa się, że występ jest kompletny i wszystko w nim ze sobą współgra.

Serbia

Serbia (fot. EBU/Andres Putting)

Bojana po raz drugi zaprezentowała się w swoim „disnejowskim” występie do piosenki Svet. Wokalistka w swojej białej sukience przypomina księżniczkę tańcząca pod swoim zamkiem. W czasie przejścia na boczną scenę dziewczynka wydmuchuje z dłoni brokat. Na głowie ma dekorację złożoną z muszel i rozgwiazd.

Bojana utrzymuje zainteresowanie widza poprzez mocną gestykulację w trakcie śpiewania. Bardzo fajny efekt zostaje uzyskany dzięki światłom – imitują one promienie słońca nad chmurami.

Rosja

Rosja (fot. EBU/Andres Putting)

Anna i jej Unbreakable już na scenie. Zostało zastosowanych kilka małych zmian, ale ważnych dla występu. W zwrotkach widzieliśmy zarówno Anne jak i zespół, natomiast teraz jest podświetlona tylko wokalistka, co nie odwraca uwagi od tego co najważniejsze w występie. Całość rozświetla się podczas refrenu. Jest również więcej ujęć na widzów i nawet na green room.

Dodane zostały elementy pirotechniczne i lepsza praca kamer co sprawia, że możemy powiedzieć o występie, że jest bardziej dynamiczny, niż statyczny.

Portugalia

Portugalia (fot. EBU/Andres Putting)

Rita na drugiej próbie ukazuje nam prawie perfekcyjną wersję występu z dodanymi elementami filmowymi, dostępnymi dla widzów przez telewizorami. Niestety, widzowie z areny nie będą mogli zobaczyć finalnej wersji. Na pewno doda to uroku i zjedna przychylność, szczególnie młodych widzów, którzy na co dzień mają styczność z różnego rodzaju filtrami. W takiej konwencji utrzymany jest występ Rity z Portugalii.

Polska

Sprawdź, jak na drugiej próbie poradziła sobie Roksana Węgiel!

Malta

Malta (fot. EBU/Andres Putting)

Brak większych zmian w perfekcyjnym show Eli z Malty, która poprzez kontakt z kamerą trzyma w uwadze, aż do końca piosenki. Wspaniałe pierwsze ujęcie na wokalistkę, z bliska, a następnie rozświetlenie sceny to najciekawsze momenty tego występu.

Kazachstan

Kazachstan (fot. EBU/Andres Putting)

Dzisiejsza próba młodej artystki cieszyła się największą uwagą i zainteresowaniem w centrum prasowym w Mińsku.

W samym występie nie zaszło wiele zmian, wszystko już było wcześniej dopracowane i przemyślane. Zostały poprawione nieznacznie ujęcia kamer. Całość opowiada historię, światła, wokal, praca kamer. Na pewno Kazaska delegacja może być z siebie dumna. Czy to wystarczy aby wygrać?

Włochy

Włochy (fot. EBU/Andres Putting)

Włoski młody duet na pewno dostarcza wiele szczerych, bajkowych emocji. Kolejny perfekcyjny występ tego dnia, bez większych poprawek ze strony artystów. Jedynym elementem, który został dodany jest wielki zamek na ekranach LED, pod koniec występu. Dodaje to jeszcze więcej atmosfery bajkowej w występie Włochów.

Źródło: junioreurovision.tv., eurovisionireland.net, escxtra.com