Eurowizja Junior 2018 już w listopadzie. Telewizja Polska ogłosiła, że na konkurs do Mińska pojedzie Roksana Węgiel, która została wybrana wewnętrznie przez TVP na reprezentantkę Polski.

Eurowizyjni fani od kilku tygodni spekulowali, kto pojedzie w barwach Polski na tegoroczny, 15. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. TVP nie ujawniała swoich planów związanych z procesem wyboru reprezentanta, nie wiadomo było, czy odbędą się krajowe eliminacje, czy stacja samodzielnie wybierze swojego przedstawiciela na konkurs.

Po długim okresie oczekiwania TVP potwierdziła, że na Eurowizję Junior 2018 pojedzie Roksana Węgiel, którą wyłoniono podczas wewnętrznych eliminacji.

Kim jest Roksana Węgiel? Reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2018 dała się poznać widzom dzięki udziałowi w pierwszej polskiej edycji programu The Voice Kids. Młodociana piosenkarka z Jasła wygrała finał telewizyjnego konkursu talentów jako podopieczna Edyty Górniak. O tym, że to właśnie ona miałaby pojechać na Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci, spekulowano od kilkunastu dni.

Wygrana w The Voice Kids była dla mnie wielkim wyróżnieniem i spełnieniem marzeń, ale możliwość reprezentowania naszego kraju na Eurowizji Junior to naprawdę zaszczyt. Warto marzyć i dążyć do wyznaczonych sobie celów. Dziękuję za zaufanie„.

W Mińsku Roksana zaprezentuje zupełnie nowy utwór. Bliższe szczegóły na ten temat zostaną ujawnione wkrótce. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018 będzie transmitowany 25 listopada za pośrednictwem telewizji TVP ABC.

źródło: TVP

2 KOMENTARZE