To były cudowne emocje! Polska pierwszy raz w historii wygrała „małą” Eurowizję – organizowany od 2003 roku konkurs dla dzieci, a Roksana Węgiel ma świetny start muzycznej kariery. O zwycięstwie zdecydowały głosy telewidzów, a w ostatnich chwilach o zwycięstwo walczyliśmy z powracającą na festiwal Francją. Dzięki Roksanie Węgiel, która zaśpiewała Anyone I Want To Be, kolejna edycja Junior Eurovision 24 listopada 2019 roku w Gliwicach!

Przeczytaj, jak reagował internet na zwycięstwo Roksany Węgiel!

Roksana Węgiel (13 lat) wystąpiła w konkursie jako ostatnia w stawce. 20. miejsce startowe zostało wylosowane podczas ceremonii otwarcia. Wokalistka wykonała utwór napisany przez międzynarodowy team. Piosenka, zaśpiewania częściowo po polsku i po angielsku, opowiada o marzeniach. Występ prezentował dziewczynę, która jest otoczona przez głośny i chaotyczny świat, szuka swojego miejsca na Ziemi, gdzie może być sobą, a nie marionetką w rękach innych, na co wskazuje sam tytuł (pol.: Kimkolwiek chcę być).

Przed konkursem można było obejrzeć specjalnie przygotowany teledysk. Piosenka młodej wokalistki została bardzo dobrze przyjęta, o czym świadczy choćby największa liczba wyświetleń na YouTube spośród konkursowej stawki.  Klip obejrzało już ponad 20 milionów razy.

Jak wyłoniono zwycięzcę? Na wynik miał wpływ stosunek głosów: 50% od narodowego jury, które składało się z 5 osób (2 dzieci – od 10 do 15 lat oraz 3 profesjonalnych muzyków) oraz drugie 50% głosów pochodziło z głosowania internetowego, gdzie każdy internauta mógł wybrać od 3 do 5 ulubionych piosenek (głosowanie było możliwe od piątku).

Ostatni moment podawania wyników i ogłoszenie zwycięzcy:

Przeczytaj: Polska wygrywa 16 edycję Eurowizji dla Dzieci!

Po zwycięstwie organizator dziecięcej Eurowizji przygotował specjalny klip, prezentujący drogę Roksany Węgiel do zwycięstwa:

Przypomnijmy, że Roksana to zwyciężczyni pierwszej edycji talent show The Voice of Poland Kids, emitowanego w TVP2 na początku 2018 roku.

Źródło: własne, junioreurovision.tv