4Dreamers podczas 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki, Opole 2019, fot. J. Bogacz, TVP

Zespół 4Dreamers wystąpi na Eurowizji Junior 2019. Boysband znany z udziału w programie The Voice Kids zainauguruje konkurs w Gliwicach. Za dwa tygodnie premierowo wykonają nowy utwór.

Organizatorzy Eurowizji Junior 2019 angażują do prac nad konkursem wielu młodych wykonawców. Jakiś czas temu pisaliśmy, że finał konkursu w Gliwicach poprowadzi Roksana Węgiel, zwyciężczyni The Voice Kids i laureatka ubiegłorocznej Eurowizji dla Dzieci.

Eurowizja Junior 2019: 4Dreamers w Gliwicach

Na kilka dni przed finałem Eurowizji Junior 2019 dowiedzieliśmy się, że w Teatrze Śląskim w Katowicach wystąpi uwielbiana przez nastolatków grupa 4Dreamers. Chłopcy dali się poznać publiczności dzięki udziałowi w pierwszej edycji The Voice Kids.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zespół 4Dreamers wystąpi podczas Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach. Boysband ma przygotować specjalny numer na otwarcie. Kuba, Mateusz, Maks i Tomek zaśpiewają premierowo utwór z dość enigmatycznie brzmiącym tytułem Inapropro.

4Dreamers – kim są goście Eurowizji Junior 2019?

4Dreamers to boysband, który tworzą Jakub Szmajkowski (17 lat), Mateusz Gędek (15 lat), Maksymilian Więckowski (14 lat) i Tomasz Gregorczyk (16 lat). Chłopaki poznali się dzięki uczestnictwu w pierwszej edycji The Voice Kids. W programie należeli do zespołów prowadzonych przez różnych trenerów: Maksymilian walczył o zwycięstwo w grupie Tomsona i Barona, Tomek i Mateusz rozwijali się pod okiem Edyty Górniak, zaś Kubę wspierał Dawid Kwiatkowski. Mateusz i Kuba dotarli do finału, w którym musieli uznać wyższość… Roksany Węgiel.

Jeszcze przed zakończeniem pierwszej edycji The Voice Kids młodzi wokaliści połączyli siły i założyli zespół. Podczas finału programu zadebiutowali pod nazwą 4Dreamers, prezentując pierwszy, wspólny singiel Sekret. Słowa do utworu napisał Patryk Kumór, współtwórca eurowizyjnych propozycji dla Roksany Węgiel i Viki Gabor, reprezentantek Polski na Eurowizję Junior. W dniu finału do sieci trafił oficjalny teledysk do Sekretu, który do tej pory obejrzano ponad 5 mln razy.

Wiosną 2018 roku przyszły kolejne sukcesy. W maju ukazał się debiutancki album pt. 4Dreamers, który promowali utworem Drugi raz. W kolejnych miesiącach zespół nagrał teledyski do singli Też tak masz, Dni oraz piosenki Pierwszy raz, która znalazła się na reedycji ich debiutanckiej płyty. Na pożegnanie wakacji rozpoczęli pierwszą trasę koncertową. W grudniu wraz z Roksaną Węgiel i Zuzą Jabłońską, także uczestniczką The Voice Kids, nagrali utwór Święta to czas niespodzianek.

4Dreamers na wielkich scenach

W tym roku 4Dreamers wydali kolejną płytę pt. nb, z której pochodzi singiel Pół na pół. Z utworem brali udział w koncercie „Premier” podczas 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Dotarli do ścisłej trójki, jednak główną nagrodę widzowie przyznali Ani Karwan. W sierpniu stanęli na kolejnej wielkiej scenie, tym razem sopockiego amfiteatru podczas koncertu „Young Choice Awards” w ramach Top of the Top Sopot Festival 2019. Do widowiska zaproszono młodych artystów, którzy w ostatnim roku podbijali listy przebojów.

View this post on Instagram

Trzymajcie kciuki! #opole2019

A post shared by 4DREAMERS (@4dreamersmusic) on

 

Eurowizja Junior już 24 listopada 2019 roku w Gliwicach. Finał konkursu poprowadzą Roksana Węgiel, Aleksander Sikora i Ida Nowakowska. Poniedziałkową galę uroczystego otwarcia konkursu poprowadzi Mateusz Szymkowiak, były członek OGAE Polska. Za płynny przebieg konferencji prasowych odpowiadać będzie Agata Konarska.

źródło: Party.pl

3 KOMENTARZE