Do pierwszej w historii polskiej Eurowizji Junior pozostały tygodnie, a emocje po finale Szansy na Sukces jeszcze nie opadły. Tymczasem kolejny kraj wyznacza swojego reprezentanta do Gliwic. Z Albanii przyjedzie do nas Isea Çili! 

Albania po raz kolejny postawiła na wybór swojego reprezentanta, oraz piosenki – poprzez popularny format Junior Fest. W dzisiejszym finale wzięło udział 20 wykonawców, którzy zaśpiewali na scenie w Tiranie. Najlepsza okazała się Isea Çili z utworem Mikja Ime Fëmijëria (Mój Przyjaciel z Dzieciństwa) i to właśnie ją zobaczymy podczas finału, 24 listopada, w Gliwicach. 

Młoda wokalistka brała wcześniej udział w programie The Voice Albania.

Eurowizja Junior 2019. Gdzie i kiedy?

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 odbędzie się 24 listopada w Arenie Gliwicach, organizatorami będą Europejska Unia Nadawców we współpracy z Telewizją Polską. Eurowizja Junior 2019 będzie siedemnastą edycją konkursu dla młodzieży. Finał poprzedniego konkursu wygrała Roksana Węgiel, reprezentantka Polski z piosenką Anyone I Want to Be. Jako zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci była gościem finału 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie.

Do tej pory przedstawicieli wyłoniły szesnaście krajów, prócz Albanii są to: Gruzja (Giorgi Rostiaszwili), Macedonia Północna (Mila Moskow), Kazachstan (Erżan Maksim), Hiszpania (Melani García z utworem Marte), Ukraina (Sophy Ivy z utworem Коли здається (Koli zdajetsja)), Malta (Eliana Gomez Blanco), Australia (Jordan Anthony), Armenia (Karina Ignatyan z piosenką Colours of Your Dream), Serbia (Darija Vračević z utworem Podigni Glas (Speak Up)), Białoruś (Liza Misnikowa z utworem Пепельный (Piepielnyj)),  Rosja (Tatjana Mieżencewa i Dienbierieł Oorżak z piosenką Время для нас (Czas dla nas)), Walia (Erin z utworem Calon yn Curo), Portugalia (Joana Almeida z utworem Vem Comigo) oraz Holandia (Matheu z utworem Dans Met Jou). Polska wybrała Naszego reprezentanta za pośrednictwem formatu Szansa na sukces. Widzowie i jurorzy zadecydowali, że do Gliwic pojedzie Viki Gabor z utworem Superhero. Eurowizję Junior poprowadzą Aleksander Sikora, Ida Nowakowska oraz ubiegłoroczna zwyciężczyni imprezy, Roksana Węgiel.