Białoruś (fot. EBU/Andres Putting)

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się za trzy miesiące. Reprezentanta do Gliwic wyśle między innymi telewizja publiczna z Białorusi. Stacja Biełaruś-1 podała listę finalistów eliminacji, podczas których wyłoniony będzie kolejny uczestnik 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Kto zostanie następcą Daniela Jastremskiego? Oto finaliści!

Wykonawcy chętni wziąć udział w białoruskich eliminacjach do Eurowizji Junior 2019 mogli zgłaszać telewizji swoje kandydatury do 15 sierpnia. Do selekcji zgłosiło się 44 pretendentów, którzy pięć dni później, we wtorek o godzinie 12:00 stawili się w telewizyjnym studiu „600 metrów” w Mińsku, by wystąpić na przesłuchaniach. Występy młodocianych talentów oceniła profesjonalna komisja jurorska, która wybrała 10 finalistów.

Czy można zrobić karierę po występie na Eurowizji Junior?

Eurowizja Junior 2019: Białoruś wybrała finalistów

Decyzją jury, w finale krajowych eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 wystąpią następujący wykonawcy (zaktualizowano o kolejność, która została wylosowana dzień później tj. 21 sierpnia):

1. Jelizawieta Misnikowa (Elizaveta Misnikova) – Пепельный („Piepielnyj”)
2. Anastasija Żabko (Anastasia Zhabko) – Пойми меня („Pojmi menia”)
3. Maria Żylina (Maria Zhilina) – Спявала, гукала, чакала („Spiawała, gukała, czakała”)
4. Ksenija Galecka (Ksenia Galeckaya) – A Better World
5. Grupa Мonkey Tops – Посмотри на нас („Posmotri na nas”)
6. Sofija Chrolowicz (Sofia Khrolovich) – Давай танцуй („Dawaj tancuj”)
7. Sofija Rustamowa (Sofia Rustamova) – Скажи мне („Skażi mnie”)
8. Grupa Zefir –  Лучшие и первые („Luczszije i pierwyje”)
9. Arina Pechteriewa (Arina Pekhtereva) – Never Again

10. Marija Jermakowa (Maria Ermakova) – Wietra

Pozostałe piosenki są dostępne do odsłuchu TUTAJ.

Finał białoruskich selekcji do Eurowizji Junior 2019 zostanie rozegrany nie później niż 27 września 2019 roku. O tym, kto będzie reprezentantem kraju w konkursie organizowanym w Gliwicach, zdecydują jurorzy i telewidzowie. W ubiegłym roku przedstawicielem Białorusi był Daniel Jastremski z piosenką Time. Dodajmy, że po finale konkursu w ogólnopolskich mediach pisało się o tym, że jest chłopakiem Roksany Węgiel, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018. Niedawno portale show-biznesowe donosiły o rozstaniu pary.

W finale Eurowizji Junior 2019 wystąpią wykonawcy z 19 państw. Do tej pory reprezentantów wyłoniło sześć krajów: Gruzja (Giorgi Rostiaszwili), Hiszpania (Melani Garcia), Macedonia Północna (Mila Moskow), Kazachstan (Erżan Maksim) i Malta (Eliana Gomez Blanco), Ukraina (Sophy Ivy z utworem „Коли здається”). Polska wyłoni reprezentanta w ramach programu TVP2 Szansa na sukces. Konkursowe piosenki wybrała za to telewizja w Holandii.

Eurowizja Junior 2019 – finał. Kiedy? Gdzie?

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 odbędzie się 24 listopada w Arenie Gliwicach, organizatorami będą Europejska Unia Nadawców we współpracy z Telewizją Polską. Do tej pory wysłanie reprezentanta na Eurowizję Junior 2019 zadeklarowały telewizje z 19 państw. Do stawki powróci Hiszpania, która powraca do konkursu po 13 latach przerwy.

Eurowizja Junior 2019 będzie 17. edycją konkursu dla młodzieży. Finał poprzedniego konkursu wygrała Roksana Węgiel, reprezentantka Polski z piosenką Anyone I Want to Be. Jako zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci była gościem finału 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie.

https://www.youtube.com/watch?v=F0Zeof1ydK4

źródło: tvr.by; fot.: EBU

1 KOMENTARZ

  1. […] W finale Eurowizji Junior 2019 wystąpią wykonawcy z 19 państw. Do tej pory reprezentantów wyłoniło sześć krajów: Gruzja (Giorgi Rostiaszwili), Hiszpania (Melani Garcia), Macedonia Północna (Mila Moskow), Kazachstan (Erżan Maksim) i Malta (Eliana Gomez Blanco), Ukraina (Sophy Ivy). Telewizja Polska wyłoni reprezentanta w ramach programu Szansa na sukces. Piosenki biorące udział w eliminacjach do konkursu wybrała telewizja w Holandii, a także na Białorusi. […]