Logo i slogan Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach

Do naszej redakcji napływają pytania dotyczące zakupu biletów na Eurowizję Junior w Gliwicach. Nie odpowiadamy za ich sprzedaż, ale postanowiliśmy zebrać kilka powtarzających się pytań i znanych nam odpowiedzi.

Jakiego rodzaju miejsca to płyta? Czy trybuny to miejsca siedzące?

Bilet na płytę oznacza miejsca stojące. Warto dodać, że oznacza to, że należy wziąć pod uwagę czas oczekiwania przed koncertem. Regulamin imprez takich jak Eurowizja zabrania przy tym wnoszenia na teren obiektu dodatkowych przedmiotów jak własne krzesełko… czy drabina.

Czy bilety na Eurowizję Junior są imienne?

Nie, bilety na Eurowizję Junior nie są imienne. Jednakże do ich zakupu najczęściej niezbędne jest zarejestrowanie konta na bileterii (taki obowiązek jest chociażby na eventim.pl, ebilet.pl czy kupbilet.pl).

Co to jest panel jurorski?

Panel jurorski to próba generalna, która ma miejsce w sobotę, dzień przed transmisją telewizyjną (właściwym koncertem). Podczas tej próby generalnej, która wygląda tak jak koncert finałowy, jurorzy z poszczególnych krajów przyznają swoje punkty. Uwaga! Podczas panelu jurorskiego ćwiczone jest także przekazywanie punktów. Nie są to jednak prawdziwe punkty – a jedynie losowe. Także jurorskie głosy nie będą podane.

Co wchodzi w skład pakietu VIP i innych pakietów?

Bilet VIP zawiera: 
 • bilet na koncert w sektorze VIP
 • możliwość wejścia na hale specjalnie przygotowanym wejściem
 • pakiet cateringowy

Spotkanie MEET & GREET z Roksaną Węgiel pakiet zawiera: 

 • przeprowadzenia krótkiej rozmowy z Roksaną Węgiel;
 • zrobienia zdjęcia przez fotografa TVP z Roksaną Węgiel*
 • zrobienia zdjęcia własnym aparatem fotograficznym lub telefonem komórkowym uczestnika spotkania Meet & Greet przez obsługę techniczną;
 • otrzymanie spersonalizowanego autografu od artystki

* zdjęcia będą wykonywane przez fotografa wybranego przez Telewizję Polską S.A. i przesłane na adres mailowy uczestnika podany w formularzu przed wejściem na spotkanie z artystką – formularz należy wypełnić przed wejściem na spotkanie z Roksaną Węgiel. Brak wypełnionego czytelnie formularza powoduje przejście na koniec kolejki);

Pakiet FAN ZONE – Early Entrance zawiera: 
 • bilet na koncert w strefie FAN ZONE (płyta)
 • możliwość wejścia na hale specjalnie przygotowanym wejściem
 • wejście do strefy FAN ZONA 30 min przed innymi, co pozwoli na zajęcie najlepszego miejsca.
 • szansę na zakup oficjalnych limitowanych gadżetów Junior Eurovision Song Contest Gliwice – Silesia 2019 w FAN SHOP przed innymi uczestnikami koncertem

Czy jest możliwość wymiany biletów pomiędzy płytą i trybuną?

Nie. Wymiana biletów na płytę na bilety na trybunę (i sytuacja na odwrót) nie jest możliwa. Sugerujemy skorzystanie z możliwości, jaką daje internet i poszukania osoby, która jest w podobnej sytuacji i zgodziłaby się na podmiankę.

Czy jest możliwy zwrot biletu?

Nie. Zwrot biletu jest możliwy jedynie w przypadku odwołania imprezy bądź też istotnych zmian w jej programie. Żadne z w/w okoliczności do tej pory nie zapadły. Jeżeli jednak z jakiś powodów nie będziesz mógł/mogła przyjechać na koncert Eurowizji Junior – możesz ten bilet odsprzedać osobie trzeciej. Uwaga! Przy tego typu transakcjach wymagana jest ostrożność, by nie paść ofiarą oszustwa. Ponadto, sprzedaż po cenie wyższej niż cena na bilecie jest wykroczeniem, a sprawca może być ukarany karą ograniczenia wolności, aresztu lub grzywny. (art. 133 KW)

Czy wszystkie bileterie będą mają tę samą pulę biletów?

Nie. Każda bileteria (kupbilecik, ebilet, kupbilet, eventim) ma swoją pulę biletów, która wyprzedaje się w innym tempie. Warto spojrzeć na strony wszystkich bileterii, jeśli interesuje Cię konkretny rodzaj biletu lub sektor.

Czy będą jeszcze dodatkowe pule biletów (np. na trybuny)?

Nie. Pula dostępna dzięki oficjalnej sprzedaży biletów (tj. od 8 października) jest pulą ostateczną. Więcej wejściówek nie będzie.

Kiedy i o której godzinie rusza sprzedaż biletów?

Oficjalna sprzedaż biletów ruszyła 8 października.

Jaka jest tabela rozmiarów koszulek, które można kupić jako gadżet?

Nie otrzymaliśmy jeszcze tabeli rozmiarów koszulek. Jeśli taką otrzymamy, zamieścimy także tutaj.

Czy jest możliwość zamówienia gadżetów oraz przesłania ich pocztą?

Niestety nie. Organizator nie przewidział takiej możliwości. Część gadżetów można co prawda zamówić na ebilet.pl, lecz ich odbiór przewidziany jest tylko na miejscu w Arenie Gliwice. Gadżety mają charakter limitowany.

Czy będzie dostępne CD z utworami z konkursu Eurowizji Junior?

Od 2015 roku EBU z wytwórnią Universal odeszły od wydawania albumów Eurowizji Junior w wersji fizycznej CD. Wspomniane „płyty” są dostępne jedynie w wersji cyfrowej (iTunes, empik) lub w postaci playlisty w serwisach streamingowych.

 

W razie innych wątpliwości zachęcamy do kontaktu z bileterią, w której zostały zakupione bilety. Każda bileteria ma inny zestaw biletów, choć w tych samych sektorach. W przypadku zakupu biletów dla osób niepełnosprawnych, bądź kwestii związanych z wydarzeniem – zachęcamy do kontaktu z TVP pod adresem bilety@tvp.pl . Portal eurowizja.org / OGAE Polska nie odpowiada za dystrybucję i sprzedaż biletów, aczkolwiek nadal postaramy się odpowiadać na każde Wasze zapytania – w miarę naszych możliwości informacyjnych.