Eurowizja Junior 2019: druga próba Viki Gabor za nami. Jak jej występ wypada na ekranie?

2
13659

Eurowizja Junior 2019 w niedzielę. Kolejne emocje przed polskimi fanami. Viki Gabor po raz drugi na scenie. Jak wypadła?

Utwór Superhero napisali Lanberry, Patryk Kumór i Dominic Buczkowski-Wojtaszek. Polska jest jednym z faworytów stawki i wiele osób czekało na pierwszą próbę Viki Gabor.

Eurowizja a polityka: dzieci w obronie Ziemi. Kwestia ekologii w konkursie

Eurowizja Junior 2019. Viki Gabor po raz drugi na scenie.  Jak to wygląda na ekranie?

Wizualizacje utrzymane są w niebieskiej tonacji. Na ekranach możemy zobaczyć motywy lodowe i wodne. Strona graficzna nawiązuje do problemu zmian klimatu, który porusza Viki Gabor w utworze Superhero. Nowym elementem wizualnym jest zegar odmierzający czas do zbliżającej się katastrofy klimatycznej.  Przy godzinie zero na ekranie pojawia się efekt eksplozji.  Istotnym problemem jest fakt, że wokalistka nie patrzy w kamerę, a pierwsze podejście nie było pewne wokalnie. Obserwatorzy zwracają również uwagę, że młoda artystka się nie uśmiecha. Produkcja wykorzystuje dużo szerokich ujęć podczas polskiego występu.

Wokalistka na scenie pojawia się razem z piątką tancerzy. Co ciekawe podczas tego występu pojawia się pierwszy chłopiec w historii polskich startów na Eurowizji Junior. I to właśnie on prezentuje tekst Superhero w języku migowym. Piosenkarka pozostała w limonkowym garniturze z pierwszej próby. W podobne stroje są również ubrani członkowie grupy tanecznej. Ubrania współgrają z wizualizacjami.

Eurowizja Junior 2019. Co wiemy? 

Finał Eurowizji Junior 2019 odbędzie się w niedzielę, 24 listopada w Arenie Gliwice. O zwycięstwo zawalczą reprezentacje z 19 krajów, w tym Viki Gabor z Polski. Za nami już pierwsza runda wszystkich uczestników. Właśnie trwa drugi dzień kolejnej rundy prób.

Eurowizja Junior 2019: podsumowanie trzeciego dnia prób (fotorelacja)

W poniedziałek odbyła się uroczysta gala otwarcia Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019, w której uczestniczyli wszyscy uczestnicy finału. W trakcie wydarzenia poznaliśmy numer startowy Polski. Po zakończeniu ceremonii TVP ogłosiła pełną kolejność występów finalistów niedzielnego koncertu, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, kto po kim wystąpi.

OPINIA: Po losowaniu kolejności startowej Polska wybija się na tle stawki

2 KOMENTARZE