Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w listopadzie. Telewizja Polska ujawniła, kto poprowadzi finał 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Widowisko organizowane przez TVP w Gliwicach poprowadzi między innymi Roksana Węgiel.

Informację o prowadzących finał Eurowizji Junior 2019 przekazano w trakcie czwartkowej konferencji ramówkowej TVP, na której przedstawiono ofertę programową na jesień.  Ogłoszono, że 17. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci poprowadzą Roksana Węgiel, Ida Nowakowska i Aleksander Sikora.

Nie wiadomo jeszcze, kto poprowadzi główny koncert, a kto będzie relacjonował przebieg widowiska z tzw. green roomu.

Poniżej przedstawiamy sylwetki prowadzących finał Eurowizji Junior 2019.

Eurowizja Junior 2019: kim są prowadzące konkurs?

Roksana Węgiel urodziła się 11 stycznia 2005 roku w Jaśle. Roxie jest zwyciężczynią pierwszej polskiej edycji programu The Voice Kids, gdzie była pod opieką Edyty Górniak. Krótko po tym sukcesie wydała piosenki Żyj i Obiecuję. Wygrana w Mińsku podczas Eurowizji Junior 2018 sprawiła, że z dnia na dzień stała się gwiazdą w Polsce. Stacje radiowe zaczęły grać jej eurowizyjny singiel Anyone I Want to Be, efektem czego była wysoka 3. pozycja w Airplayu. Obecnie piosenkarka skupia się na promocji wydanej w czerwcu debiutanckiej płyty (już wyróżniona złotem), między innymi dzięki piosence Dobrze jest jak jest. Laureatka „Young Choice Awards” przyznanej podczas Top of The Top Sopot Festival 2019.

Ida Nowakowska urodziła się 7 grudnia 1990 roku w Warszawie. Jest tancerką, aktorką i prezenterką telewizyjną. Występowała w warszawskich teatrach muzycznych: Roma i Studio Buffo. Tańczyła również w nowojorskich Metropolitan Opera oraz Lincoln Center. Ogólnopolską rozpoznawalność zdobyła w 2007 roku, biorąc udział w pierwszej edycji programu TVN You Can Dance – Po prostu tańcz! Od 2018 roku jest związana z TVP: prowadziła programy Bake Off Junior i Pytanie na śniadanie, a także była jurorką w Dance Dance Dance. W lipcu 2019 roku współprowadziła letnią trasę koncertową TVP2 „Lato, Muzyka, Zabawa”. Będzie prowadzić trzeci sezon programu The Voice Kids.

Eurowizja Junior 2019: kim jest prowadzący konkurs?

Aleksander Sikora zaczynał karierę telewizyjną udziałem w programie VIVA Polska Hot or Not. Następnie został reporterem stacji i przeprowadzał wywiady z celebrytami. W 2012 roku został prezenterem 4Fun.tv, kilka lat później został reporterem internetowego serwisu show-biznesowego Plotek.pl. Od kilku lat jest związany z Pytaniem na śniadanie: najpierw występował w nim jako komentator życia celebrytów, następnie był jednym z gospodarzy programu Pytanie na śniadanie extra, a w maju 2019 roku zadebiutował jako współprowadzący główne wydanie śniadaniówki. W lipcu był konferansjerem podczas letniej trasy koncertowej TVP2 „Lato, Muzyka, Zabawa”.

https://www.facebook.com/tvpvod/videos/494122111172075/

 

Eurowizja Junior 2019 – finał. Kiedy? Gdzie?

W finale Eurowizji Junior 2019 wystąpią wykonawcy z 19 państw. Do tej pory reprezentantów wyłoniło sześć krajów: Gruzja (Giorgi Rostiaszwili), Hiszpania (Melani Garcia), Macedonia Północna (Mila Moskow), Kazachstan (Erżan Maksim) i Malta (Eliana Gomez Blanco), Ukraina (Sophy Ivy). Telewizja Polska wyłoni reprezentanta w ramach programu Szansa na sukces. Piosenki biorące udział w eliminacjach do konkursu wybrała telewizja w Holandii, a także na Białorusi.

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 odbędzie się 24 listopada w Arenie Gliwicach, organizatorami będą Europejska Unia Nadawców we współpracy z Telewizją Polską. Do tej pory wysłanie reprezentanta na Eurowizję Junior 2019 zadeklarowały telewizje z 19 państw. Do stawki po 13 latach powraca Hiszpania. Bilety na konkurs niebawem trafią do sprzedaży.

Zostań wolonatiuszem na Eurowizji Junior 2019!

Eurowizja Junior 2019 będzie 17. edycją konkursu dla młodzieży. Finał poprzedniego konkursu wygrała Roksana Węgiel, reprezentantka Polski, z piosenką Anyone I Want to Be. Jako zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci była gościem finału 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie.

źródło i fot.: TVP

14 KOMENTARZE

  1. […] Szeroka rozpoznawalność w kraju przełożyła się na międzynarodowy sukces Roksany Węgiel. W październiku piosenkarka została nominowana do MTV Europe Music Awards 2019 w kategorii Najlepszy polski wykonawca. Dzięki przychylności internautów pokonała w plebiscycie Dawida Podsiadło, Sarsę, Darię Zawiałow oraz duet Bass Astral x Igo, dzięki czemu 3 listopada w Sewilli odebrała zwycięską statuetkę. Została tym samym jedną z najmłodszych artystek nagrodzonych Europejską Nagrodą Muzyczną MTV i pierwszą uczestniczką Eurowizji dla Dzieci, która tego dokonała. Podczas Eurowizji Junior 2019 sprawdziła się w nowej roli. Wystąpiła jako konferansjerka i prowadząca wydarzenie obok Idy Nowakowskiej i Aleksandra Sikory. […]

  2. […] Piosenka młodej wokalistki została bardzo dobrze przyjęta. Świadczy o tym największa liczba wyświetleń na YouTubie nie tylko spośród konkursowej stawki. Klip do tej pory jest najczęściej odtwarzanym materiałem na oficjalnym kanale Eurowizji Junior. Dziś Roxie ma na koncie debiutancką płytę, oddanych fanów, a na jej koncertach pojawiają się tłumy. Płytę Roksana Węgiel promowały między innymi Anyone I Want To Be oraz Dobrze jest jak jest. Podczas Eurowizji Junior 2019 sprawdzi się w nowej roli. Wystąpi jako konferansjerka i prowadząca wydarzenie obok Idy Nowakowskiej i Aleksandra Sikory. […]