Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w listopadzie. Niebawem konkursową piosenkę wybierze Holandia, która ujawniła utwory walczące o reprezentowanie kraju w Gliwicach. Która z nich będzie pierwszą piosenką wybraną na Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019?

W finale niderlandzkich eliminacji do Eurowizji Junior 2019 weźmie udział czterech wykonawców, którzy zostali wyłonieni na etapie przesłuchań. Finaliści zostali ujawnieni przed dwoma tygodniami, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że o wyjazd do Gliwic zawalczą: Matheu, Mannes, zespół Moves i girlsband 6Times.

Od początku tego tygodnia w sieci publikowane były piosenki, spośród których wyłoniony będzie utwór reprezentujący Holandię w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019. Utwory pojawiały się na kanale „Juniorsongfestival.nl” na YouTube, a każdego dnia była prezentowana jedna konkursowa propozycja.

Kto z Holandii na Eurowizję Junior 2019?

Piosenki finalistów niderlandzkich eliminacji do Eurowizji Junior 2019 znajdziesz poniżej. W nawiasach umieściliśmy autorów konkursowych piosenek.

  • Matheu – Dans met jou (Jermain van der Bogt, Willem Laseroms)

  • 6Times – End of Time (Jermain van der Bogt, Willem Laseroms)

  • Mannes – Let Me Sing (Ed Struijlaart, Peter Slager)

  • Moves – Make Your Move (Mark van Tijn, Babet van Vugt, Jochem Fluitsma, Eric van Tijn)

Finał niderlandzkich eliminacji do Eurowizji Junior 2019 odbędzie się 28 września w Zutphen. Reprezentanta Holandii wyłonią telewidzowie i jurorzy. Przypomnijmy, że w zeszłym roku przedstawicielami kraju byli Max Albertazzi i Anne Buhre, który z piosenką Samen zajęli 13. miejsce.

Eurowizja Junior 2019 – finał. Kiedy? Gdzie?

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 odbędzie się 24 listopada w Arenie Gliwicach, organizatorami będą Europejska Unia Nadawców we współpracy z Telewizją Polską. Do tej pory wysłanie reprezentanta na Eurowizję Junior 2019 zadeklarowały telewizje z 18 państw. Do stawki po latach nieobecności powróci Hiszpania, z rywalizacji wycofały się za to Izrael i Azerbejdżan.

Eurowizja Junior 2019 będzie siedemnastą edycją konkursu dla młodzieży. Finał poprzedniego konkursu wygrała Roksana Węgiel, reprezentantka Polski z piosenką Anyone I Want to Be. Jako zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci była gościem finału 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie.

źródło: YouTube/Juniorsongfestival.NL; fot. AVROTROS

12 KOMENTARZE

  1. […] W finale Eurowizji Junior 2019 wystąpią wykonawcy z 19 państw. Do tej pory reprezentantów wyłoniło siedem krajów: Gruzja (Giorgi Rostiaszwili), Hiszpania (Melani Garcia), Macedonia Północna (Mila Moskow), Kazachstan (Erżan Maksim), Malta (Eliana Gomez Blanco), Ukraina (Sophy Ivy z utworem Koli zdajetsja) oraz Australia (Jordan Anthony). Polska wyłoni reprezentanta w ramach programu TVP2 Szansa na sukces. Oprócz Armenii, konkursowe piosenki wybrały też Białoruś oraz Holandia. […]

  2. […] W finale Eurowizji Junior 2019 wystąpią wykonawcy z 19 państw. Do tej pory reprezentantów wyłoniło pięć krajów: Gruzja (Giorgi Rostiaszwili), Hiszpania (Melani Garcia), Macedonia Północna (Mila Moskow), Kazachstan (Erżan Maksim) i Malta (Eliana Gomez Blanco). Polska wyłoni reprezentanta w ramach programu TVP2 Szansa na sukces. Konkursowe piosenki wybrała za to telewizja w Holandii. […]

  3. […] Wiadomo, że w finale Eurowizji Junior 2019 wystąpią reprezentanci z 19 państw. Do tej pory swych przedstawicieli wybrały cztery kraje: Gruzja (Giorgi Rostiaszwili), Hiszpania (Melani Garcia), Macedonia Północna (Mila Moskow) i Kazachstan. Polska wyłoni reprezentanta w ramach programu „Szansa na sukces„. Konkursowe piosenki wybrała za to telewizja w Holandii. […]