Już dziś dowiemy się, czy Polska powtórzy sukces sprzed roku. Viki Gabor ma spore szanse, by wygrać 17. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2019 Gliwice – Siliesia. KIEDY i GDZIE oglądać? JAK głosować? W tym artykule znajdziecie wszystko, co trzeba wiedzieć o dzisiejszym finale.

Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior 2018 i dzięki temu tegoroczna edycja konkursu odbywa się w Polsce. W związku z tym Europejska Unia Nadawców (EBU) nawiązała współpracę z Telewizją Polską (TVP), by zorganizować młodszą wersję największego muzycznego widowiska na świecie. Finał rozpoczyna się dziś (24 listopada) o godz. 1600. Transmisję można śledzić przede wszystkim na antenach czterech stacji telewizyjnych:

 • TVP 1,
 • TVP Polonia,
 • TVP ABC,
 • TVP Wilno.

a także online na kanale YouTube Eurowizji Junior:

Eurowizja Junior 2019: kto na scenie?

Prowadzący Eurowizję Junior 2019, fot. N. Młudzik/TVP

Emocji podczas dzisiejszego finału Eurowizji Junior 2019 z pewnością nie zabraknie. Zadbają o to gospodarze tegorocznej edycji konkursu, a są nimi: Ida Nowakowska, Aleksander Sikora i Roksana Węgiel.

Natomiast o zwycięstwo podczas 17. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior walczy dziś 19 młodych artystów (kursywą tytuły ich piosenek):

 1. Australia: Jordan Anthony We Will Rise
 2. Francja: Carla Bim bam toi
 3. Rosja: Tatiana Mieżentsiewa i Dienbereł Oorżak A Time for Us
 4. Północna Macedonia: Mila Moskow Fire
 5. Hiszpania: Melani García Marte
 6. Gruzja: Giorgi Rostiaszwili We Need Love
 7. Białoruś: Liza Misnikowa Pepelny (Ashen)
 8. Malta: Eliana Gomez Blanco We Are More
 9. Walia: Erin Mai Calon yn Curo (Heart Beating)
 10. Kazachstan: Erżan Maksim Armanyńnan qalma
 11. POLSKA: Viki Gabor Superhero
 12. Irlandia: Anna Kearney Banshee
 13. Ukraina: Sofija Iwanko The Spirit of Music
 14. Holandia: Matheu Dans met jou
 15. Armenia: Karina Ignatyan Colours of Your Dream
 16. Portugalia: Joana Almeida Vem comigo (Come with Me)
 17. Włochy: Marta Viola La Voce Della Terra
 18. Albania: Isea Çili Mikja ime fëmijëri
 19. Serbia: Darija Vračević Podigni glas (Raise Your Voice)

Eurowizja Junior 2019: znamy kolejność startową! Kiedy wystąpi Viki Gabor?

Eurowizja Junior 2019: jak głosować? 

Podobnie do ubiegłorocznej Eurowizji Junior, nadal trwa pierwsza faza głosowania internautów. W związku z tym wciąż można oddawać głosy na swoich faworytów (do godz. 1559). Natomiast w trakcie finału, po zakończeniu wszystkich występów, głosowanie zostanie uruchomione ponownie na 15 minut. Następnie swoje punkty rozdadzą jurorzy z poszczególnych państw, a na koniec do ogólnego rankingu dodane będą punkty od publiczności. Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj:

Eurowizja Junior 2019: głosowanie internetowe. Jakie są zasady?

Kto wygra?

Z pewnością wszyscy mamy nadzieję, że Polska. I oczywiście życzymy Viki Gabor powodzenia! Jednak podobnie jak jej dorosła edycja, tak i Eurowizja Junior bywa nieprzewidywalna. Dlatego bądźcie na bieżąco z nowinkami dotyczącymi Eurowizji Junior i odwiedzajcie nasze media społecznościowe, ponieważ jeszcze dziś postaramy się przewidzieć, kto wygra Eurowizję Junior 2019:

Instagram –  FacebookYouTubegrup Warsaw Calling

Źródła: junioreurovision.tv ,tvp.pl fot: EBU

Poprzedni artykułEurowizja Junior 2019: kto wygra według dziennikarzy?
Następny artykułMila Moskow (Macedonia Północna): kocham Polskę!
Przemysław Jóźwik
Niepoprawny optymista, który nie potrafi żyć bez muzyki. Gust muzyczny mam tak różnorodny jak cała Eurowizja: od Britney Spears i Michaela Jacksona, przez Nirvanę, po Die Antwoord. Wśród polskich artystów najbardziej cenię Nosowską i Peszek. Otwarty na ludzi, przeciwny wszelkim formom przemocy, tolerancyjny i wyrozumiały. Lubię otaczać się znajomymi, ale doceniam też chwile samotności, które potrafię konstruktywnie wypełnić. Moja rodzina to ukochany Bartosz i dwa przeurocze kociaki, Renio i Soksik. Nie dostałem się na dziennikarstwo (nie wiedziałem m,in. jak się wabił pies Waldorffa), więc zostałem fizykiem. W 2017 obroniłem doktorat pisząc o dyslokacjach krawędziowych w kryształach i obecnie przebywam na stażu w Lizbonie. Od 1996 tworzę własną listę przebojów, którą kiedyś zainteresowało się nawet MTV. Eksponencjalny system liczenia punktów stosuję już od kilku lat do tworzenia rocznych rankingów mojej listy. W oparciu o model eksponencjalny także EBU postanowiła liczyć punkty od jury podczas Eurowizji. Brawo EBU :) W OGAE jestem od 2009, do redakcji eurowizja.org dołączyłem nieco później, pewnie z powodu niespełnionych aspiracji dziennikarskich. Należę do zespołów opiekujących się Wielką Brytanią, Irlandią i Portugalią, a ponadto także eurowizyjną historią i statystykami. Moje ulubione eurowizyjne piosenki to Il Volo (Włochy 2015), Freaky Fortune feat. RiskyKidd (Grecja 2014), Jemini (UK 2003), Katrina and The Waves (UK 1997), Karoline Krüger (Norwegia 1988)...