Fot. ABC/ Blink TV

Australijska telewizja SBS przedstawiła swojego młodego wykonawcę, który pojawi się na scenie w Gliwicach. Jordan Anthony będzie reprezentować Antypody podczas Eurowizji Junior 2019.

Jordan zyskał popularność jako najmłodszy uczestnik lokalnej wersji programu The Voice. Wokalista zajął 4. miejsce w finale programu.

Eurowizja Junior 2019: Co wiemy o Jordanie? 

Jordan Anthony pochodzi z Perth w zachodniej części kraju. Swoje pierwsze piosenki zaczął pisać w wieku 7 lat. Od tego momentu rozwinął umiejętności gry na pianinie. Od młodego wieku prezentował swoje zdolności na ulicach rodzinnego Perth. Jordan tak mówi o swojej pasji: Muzyka jest dla mnie pełną formą wyrazu. Gdy ludzie słuchają moich piosenek, chcę aby się z nimi utożsamiali. Niezależnie czy są szczęśliwi lub smutni, chciałbym, aby wiedzieli, że nie są sami.

Przewodniczący australijskiej delegacji, Paul Clark, wypowiada się o młodym wykonawcy w następujący sposób: Jordan zainspirował na podczas jego udziału w The Voice. Jego osobowość oraz talent bardzo uzależniają. Eurowizja Junior jest świetną możliwością, aby przenieść jego muzykę na większą, międzynarodową scenę.

Posłuchaj konkursowego utworu We Will Rise:

Jordan Anthony | We Will Rise

It’s here! Australian Jordan Anthony Music’s official song for Junior Eurovision Song Contest 2019 is ‘We Will Rise’. The song -— co-written by Jordan — is about overcoming doubt and celebrating your inner strength! You can stream/download 'We Will Rise' from: https://ab.co/2IpyHwe

Opublikowany przez ABC Perth Piątek, 4 października 2019

Australia podczas Eurowizji Junior

Australia zadebiutowała na Eurowizji Junior w 2015 roku. Do tej pory zawsze zajmowała miejsca w pierwszej dziesiątce. Dwie ostatnie australijskie uczestniczki: Isabella Clarke (2017) oraz Jael Wena (2018) zdobyły brązowy medal podczas konkursu.

Eurowizja Junior 2019 – finał. Kiedy? Gdzie?

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 odbędzie się 24 listopada w Arenie Gliwicach, organizatorami będą Europejska Unia Nadawców we współpracy z Telewizją Polską. Do tej pory wysłanie reprezentanta na Eurowizję Junior 2019 zadeklarowały telewizje z 19 państw. Do stawki powróci Hiszpania, która powraca do konkursu po 13 latach przerwy.

Eurowizja Junior 2019 będzie 17. edycją konkursu dla młodzieży. Finał poprzedniego konkursu wygrała Roksana Węgiel, reprezentantka Polski z piosenką Anyone I Want to Be. Jako zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci była gościem finału 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie.

https://www.youtube.com/watch?v=oitZnUBEehk

Źródło: Eurovision.tv

4 KOMENTARZE