Lada moment poznamy zwycięzcę największego w Polsce wydarzenia muzycznego tego roku. Tuż po pierwszej próbie jurorskiej zapytaliśmy dziennikarzy o ich przewidywania. Eurowizja Junior 2019 może zakończyć się niemałym zaskoczeniem!

Pierwsza próba jurorska odbyła się w sobotę. Tuż po godzinie 10.00 zobaczyliśmy tegorocznych prowadzących: Idę Nowakowską-HerndonRoksanę WęgielAleksandra Sikorę. Po raz pierwszy konkursowe piosenki wybrzmiały w kolejności startowej z niedzielnego finału. Wielu dziennikarzy zaktualizowało swoje prywatne listy faworytów. My jednak zapytaliśmy ich nie o własne odczucia, a o przewidywania co do zwycięzcy.

Eurowizja Junior 2019: Faworyci i czarne konie

Które kraje wejdą do czołowej trójki? Zapytani dziennikarze jednogłośnie orzekli, że wśród tych szczęśliwców znajdzie się Kazachstan. Wskazują, że niewątpliwym atutem Erżana Maksimowa jest fantastyczny wokal. Piękna oprawa artystyczna dodatkowo zwiększa szanse Kazacha. Kto jeszcze uważany jest za faworyta do wygranej? Zdecydowanie Hiszpania! Wokaliza Melani Garcii wzbudza ogromne emocje – niektórzy twierdzą, że to właśnie ona da Hiszpanii drugie zwycięstwo w dziecięcej Eurowizji. Inni zaś twierdzą, że wręcz przeciwnie. Hiszpańscy dziennikarze bardzo są jednak dumni ze swojej reprezentantki. Podobne zadowolenie z Matheu wyrażają przedstawiciele mediów holenderskich. Na świetnie przygotowaną prezentację wskazuje się w przypadku Francji. Występ jest kolorowy i energetyczny – Carla świetnie się wpisuje pomiędzy wolniejsze Australię i Rosję.

Eurowizja Junior 2019: Kto wygra?

Oprócz Hiszpanów i Holendrów rozmawialiśmy również m. in. dziennikarzy z Ukrainy, Australii czy Polski. Pytanie o zwycięzcę niedzielnego finału można było uznać za bardzo trudne. Tak naprawdę trudno wskazać jednego pewniaka. Oprócz wymienionych wcześniej państw uważa się, że w czołowej trójce znajdzie się Armenia czy Polska. Reakcje na występ Viki Gabor po próbie jurorskiej nie były zbyt pochlebne, lecz występ do Superhero został zdecydowanie lepiej przyjęty po występie w koncercie jurorskim. Jaki wynik osiągnie nasza reprezentantka? Przekonamy się jeszcze dziś.

Eurowizja Junior 2019: za nami pierwsza próba Viki Gabor w Gliwicach. Zobacz wideo!

Na wynik końcowy może wpłynąć wiele czynników: świetne wokalizy (jak w przypadku Gruzji), dziecięca radość występu (np. Włochy) czy ogólna prezentacja (Ukraina). Ogromny aplauz wśród dziennikarzy zyskały Macedonia Północna czy Serbia. Czy czekają na nas zaskoczenia? Niewykluczone!

Eurowizja Junior 2019: Głosowanie

Tegoroczna Eurowizja Junior rozpocznie się dziś o godzinie 16.00. Do godziny 15.59 trwa pierwsza faza głosowania. Druga zaś rozpocznie się po wykonaniu wszystkich konkursowych utworów i potrwa 15 minut. Swoje głosy można oddać TUTAJ. Wszelkie informacje zaś znajdziecie w naszym artykule.