Holandia jest jednym z dwóch krajów, które uczestniczą w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci od samego początku. Dzisiaj mogliśmy podziwiać szesnasty już konkurs, w którym wyłoniono holenderskiego reprezentanta na Eurowizję Junior, która tym razem odbędzie się w Polsce.  Podczas koncertu finałowego w Theater Hanzehof  w Zutphen  mogliśmy usłyszeć 4 piosenki, które rywalizowały ze sobą o występ w finale Eurowizji Junior w Gliwicach.  

W finale rywalizowało łącznie czworo artystów:

 

 

 

Mannes Let Me SingUzdolniony młody wokalistą, gra na fortepianie. W przeszłości brał udział w Holland’s Got Talent, gdzie po raz pierwszy śpiewał na żywo w telewizji. Wraz ze swoim talentem  dotarł do półfinału show.

Matheu Dans Met Jou – Prawdziwa bestia sceniczna, uzdolniony aktor i wokalista. Grał w wielu filmach, wystąpił także podczas świątecznej gali muzycznej dla królowej oraz grał główną rolę w musicalu Ciske de Rat. Gra także na gitarze.

Moves Make Your Move!  – Miencke i Luuk spotkali się na planie programu Children for Children. Kiedy miała 6 lat, uczęszczała do szkoły muzycznej Telekids. Z kolei Luuk od dziecka marzył o tym, by śpiewać — tą profesją zajmował się jego ojciec. Miencke ma dość typowe hobby: uważnie śledzi trendy modowe. Luuk z kolei co sobotę uczęszcza na zajęcia z tańca do szkoły tańca Lucii Marthias w Amsterdamie. Tess brała udział w lekcjach śpiewu u Meike Hurts z girlsbandu Kiss, z kolei Max to był uczestnik The Voice Kids.

6Times End Of TimeGirlsband składający się z 6 dziewczyn: Roxy, Yosina, Gioia, Amy, Idaila and Noa. Większość z nich ma doświadczenie sceniczne. Yosina to zwyciężczyni zeszłorocznej edycji The Voice Kids, Amy, Tess i Gioia uczestniczyły w talent show Ciske de Rat. Amy jest także częścią kolektywu 4Shots, prócz lekcji śpiewu bierze także lekcje pianina. Idaila była już na Eurowizji Junior, ale jako chórek wybranego w ubiegłym roku duetu Max & Anne. Noa śpiewała w musicalu Annie. Jedyną dziewczynką bez scenicznego doświadczenia jest Roxy. Jej miłość do muzyki zaczęła się dość wcześniej, gdyż w zaciszu domowym i w tajemnicy przed innymi śpiewała piosenkę Jij Bent De Liefde z repertuaru Maan

Po zsumowaniu głosów wszystkich członków jury, jury dziecięcego oraz telewidzów wygrał Matheu!

Zwycięską piosenkę skomponowali Jermain van der Bogt oraz Willem Laseroms

https://www.youtube.com/watch?v=-OJ62ug20RA

Występy artystów oceniało jury w składzie:

Kaj van der Voort – wokalista, były członek grupy B-Brave

Tabitha – holenderska wokalistka

Edsilia Rombley – dwukrotna reprezentantka Holandii na Eurowizji 1998 i 2007

W skład jury dziecięcego weszli zeszłoroczni reprezentanci, Max & Anne, a także 2. miejsce zeszłorocznych preselekcji, Anna.

Szczegółowe rezultaty selekcji

Oto pełne wyniki holenderskich selekcji. Wyniki w kolejności: jury dziecięce, jury dorosłe, internauci, suma.

6Times – End Of Time – 8 + 10 + 10 = 28 punktów
Moves – Make Your Move! – 10 + 8 + 9 = 27 punktów
Matheu – Dand Met Jou – 12 + 12 + 12 = 36 punktów
Mannes – Let Me Sing – 9 + 9 + 8 = 27 punktów

Eurowizja Junior 2019. Gdzie i kiedy?

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 odbędzie się 24 listopada w Arenie Gliwice, organizatorami będą Europejska Unia Nadawców we współpracy z Telewizją Polską. Eurowizja Junior 2019 będzie siedemnastą edycją konkursu dla młodzieży. Finał poprzedniego konkursu wygrała Roksana Węgiel, reprezentantka Polski z piosenką Anyone I Want to Be. Jako zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci była gościem finału 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie.

Eurowizja Junior 2019: uczestnicy

Do tej pory przedstawicieli wyłoniło 13 państw – prócz Holandii zrobiły to: Gruzja (Giorgi Rostiaszwili), Macedonia Północna (Mila Moskow), Kazachstan (Erżan Maksim), Hiszpania (Melani García), Ukraina (Sophia Ivanko), Malta (Eliana Gomez Blanco), Australia (Jordan Anthony), Armenia (Karina Ignatyan), Białoruś (Liza Misnikova), Portugalia (Joana Almeida), Serbia (Darija Vračević), Walia (Erin Mai) oraz Rosja (Tatjana Mieżencewa i Dienbierieł Oorżak).

W dniu jutrzejszym czekają nas emocje w związku z wyborem reprezentanta kraju-gospodarza, którego Telewizja Polska wybierze za pośrednictwem formatu Szansa na sukces. W tym samym dniu swojego przedstawiciela wyłoni także Albania, a 6 października odbędzie się finał w Irlandii. Wkrótce powinniśmy poznać nazwiska reprezentantów Francji oraz Włoch.

Eurowizję Junior 2019 poprowadzą Aleksander Sikora, Ida Nowakowska oraz ubiegłoroczna zwyciężczyni imprezy, Roksana Węgiel.

https://www.youtube.com/watch?v=HTuEgOqgrp8

Już niedługo odbędzie się koncert z udziałem reprezentantów Holandii na Eurowizji Junior. 15 grudnia w Theatre Gooiland w Hilversum wystąpią wszyscy tegoroczni finaliści: 6Times, Matheu, Mannes & MOVES oraz: Max & Anne, REMIX, FOURCE, Stefania, Sterre i Kymora.

Źródła: zapp.nl, własne Foto: zapp.nl

10 KOMENTARZE