Eurowizja Junior 2019 za trzy miesiące. Telewizja z Malty opublikowała listę uczestników, spośród których zostanie wyłoniony reprezentant kraju w 17. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Jeden z nich wystąpi w Gliwicach.

O występ w barwach Malty podczas finału Eurowizji Junior 2019 zawalczy 12 młodych wykonawców. Lista uczestników została ujawniona na oficjalnej stronie internetowej nadawcy. Dodano również nagrania z przesłuchań, podczas których niektórzy śpiewali autorskie piosenki, a inni – swoje interpretacje znanych przebojów. Występy oceniały ubiegłoroczne reprezentantki Malty z eurowizyjnych konkursów piosenki: Claudia Faniello (Eurowizja 2018) i Ela Mangion (Eurowizja Junior 2018), a także Deo Grech, prezes organizacji INFE Malta.

Eurowizja Junior 2019: kogo wyśle Malta?

Oto uczestnicy maltańskich eliminacji do Eurowizji Junior 2019:
(Zwróć uwagę: zawarty pod linkiem filmik najpierw prezentuje skrót wszystkich piosenek, a dopiero później pełną wersję poszczególnego utworu)

 • AidenLoved Either Way (posłuchaj piosenki: TUTAJ)

Aiden ma 15 lat i pochodzi z Zabbaru. Śpiewa od dwóch lat. W 2018 roku brał udział w maltańskich eliminacjach do Eurowizji Junior 2018 z piosenką Wherever You Go. W utworze Loved Either Way śpiewa o rozpadzie związku swoich rodziców.

 • Amy PaceRise Up (posłuchaj piosenki: TUTAJ)

Amy Pace jest 10-letnią piosenkarką z Siġġiewi. Śpiewa od czwartego roku życia. Uczy się gry na fortepianie. Brała udział w kilku lokalnych festiwalach. W piosence Rise Up śpiewa, że nigdy nie należy tracić nadziei, nawet pomimo przykrych doświadczeń i porażek życiowych.

 • Eksenia SammutAlways Remember Us This Way (posłuchaj piosenki: TUTAJ)

Eksenia Sammut ma 12 lat i pochodzi z Msidy. Śpiewa, odkąd skończyła 4 lata. Lubi nie tylko śpiewać, ale też tańczyć i grać na fortepianie. Ma na koncie występy na kilku krajowych festiwalach.

 • Eliana Gomez BlancoSto male (posłuchaj piosenki: TUTAJ)

Eliana Gomez Blanco ma 14 lat. Śpiewa od szóstego roku życia. Widzowie mogą kojarzyć ją z występów w jednym z programów lokalnej telewizji. Brała udział w wielu międzynarodowych festiwalach, a w 2018 roku zwyciężyła podczas krajowego festiwalu piosenki autorskiej Għanja tal-Poplu. W przyszłości chciałaby być lekarzem.

 • Francesca Borg Ferranti – Seven Nation Army (posłuchaj piosenki: TUTAJ)

Francesca Borg Ferranti ma 11 lat. Pięć lat temu podjęła pierwsze lekcje grania na fortepianie. Bierze udział w szkolnych przedstawieniach. Oprócz śpiewania lubi pływać i grać w tenisa, a także gotować.

 • Kristy SpiteriNever Enough (posłuchaj piosenki: TUTAJ)

Kristy Spiteri ma 13 lat i pochodzi z San Ġwann. Śpiewa od szóstego roku życia, a także gra na saksofonie. Występowała na wielu lokalnych festiwalach, a także reprezentowała kraj na festiwalu San Remo Junior 2017.

 • Leah CauchiIllejla (posłuchaj piosenki: TUTAJ)

Leah Cauchi ma 13 lat. Zaczęła śpiewać, gdy miała 7 lat. Lubi grać na fortepianie i występować w szkolnym teatrze muzycznych. Występowała na wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach, w tym np. na tegorocznym Słowiańskim Bazarze w Witebsku. Jej konkursowa piosenka Illejla (pol. Dziś wieczorem) zawiera tekst w języku maltańskim i opowiada o magicznych chwilach, których można doświadczać nocą.

 • Martina CutajarDynasty (posłuchaj piosenki: TUTAJ)

Martina Cutaja ma 13 lat. Zainteresowanie śpiewaniem wykazała, mając 7 lat. Oprócz tego gra na fortepianie. Ma na koncie występy na międzynarodowych festiwalach, w tym na Słowiańskim Bazarze w Witebsku i konkursie piosenki Euro Pop Contest w Berlinie. Odbyła kurs dla autorów piosenek w Wielkiej Brytanii.

 • Maya Cauchi Creep (posłuchaj piosenki: TUTAJ)

Maya Cauchi ma 14 lat, zaczęła śpiewać dwa lata temu. Brała udział w lokalnych konkursach wokalnych. Jej idolem muzycznym jest Shawn Mendes, którego widziała na żywo podczas jednego z koncertów.

 • Shania CauchiO mio babbino caro (posłuchaj piosenki: TUTAJ)

Shania Cauchi ma 14 lat i pochodzi z Qormi. Od siódmego roku życia uczy się śpiewania pop, a w wieku 10 lat pokochała również muzykę klasyczną.

 • Yarin ColeiroThe Power of Love (posłuchaj piosenki: TUTAJ)

Yarin Coleiro ma 14 lat. Pierwsze lekcje muzyczne pobrał dwa lata temu, wcześniej trenował grę w tenisa. W 2018 roku brał udział w maltańskich eliminacjach do Eurowizji Junior 2018 z piosenką Can You Be the One. Na przesłuchaniach zaprezentował piosenkę, którą w grudniu 2018 roku wydali Dalton Harris i James Arthur.

 • Yulan LawSpeechless (posłuchaj piosenki: TUTAJ)

Yulan Law ma 10 lat. Zaczęła pobierać lekcje śpiewu, mając 5 lat. Rok później wzięła udział w swoim pierwszym międzynarodowym festiwalu, który odbył się w Hiszpanii. Od tamtej pory bierze udział w wielu lokalnych i światowych festiwalach, takich jak San Remo Junior i dziecięca „Nowa Fala”. Oprócz śpiewania uczy się gry na fortepianie i skrzypcach.

Zwycięzcę eliminacji wybiorą telewidzowie.

https://www.youtube.com/watch?v=6ec2l2NERS0

Malta bierze udział Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci od 2003 roku. Reprezentanci kraju dwukrotnie wygrali w finale Eurowizji Junior: w 2013 roku zwyciężyła Gaia Cauchi z piosenką The Start, a dwa lata później – Destiny Chukunyere z utworem Not My Soul.

Eurowizja Junior 2019: kto wystąpi w Gliwicach?

17. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci (Eurowizja Junior) zostanie rozegrany 24 listopada 2019 roku na terenie Areny w Gliwicach. W finale nadchodzącego konkursu wezmą udział reprezentanci 19 państw.

Do tej pory przedstawicieli wyłoniły cztery kraje: Gruzja (Giorgi Rostiaszwili), Macedonia Północna (Mila Moskow), Kazachstan (Erżan Maksim) i Hiszpania (Melani García). Konkursowe piosenki opublikowała też telewizja z Holandii. Wiadomo również, że Telewizja Polska wybierze reprezentanta kraju-gospodarza za pośrednictwem formatu Szansa na sukces.

Gdzie i kiedy kupić bilety na finał Eurowizji Junior 2019?

źródło: tvm.com.mt; fot. fan page „Eurovision Song Malta” na Facebooku

2 KOMENTARZE