Logo i slogan Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach

Do Eurowizji Junior 2019 pozostał już tylko miesiąc! Redakcja portalu eurowizja.org postanowiła ocenić tegoroczne propozycje. Sprawdźcie sami, jakie są reakcje naszych redaktorów na piosenki z Eurowizji Junior 2019.

W Eurowizji Junior 2019 bierze udział 19 państw. Do stawki po 13 latach przerwy powraca Hiszpania, z kolei z udziału w konkursie zrezygnowali nadawcy z Azerbejdżanu i Izraela. Dzięki zwycięstwu rok temu Roksany Węgiel, tegoroczna edycja odbędzie się 24 listopada w Gliwicach, na Śląsku.

Konkurs poprowadzą Ida Nowakowska, Aleksander Sikora i Roksana Węgiel, zaś konferencje prasowe i ceremonię otwarcia Agata Konarska i Mateusz Szymkowiak. Polskę w 17. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci reprezentować będzie Viki Gabor z piosenką Superhero. Wszystkie utwory, które usłyszymy w Gliwicach dostępne są na naszej stronie. Zachęcamy także do obserwowania naszej juniorowej playlisty na platformie Spotify.

Dotychczas Polska może poszczycić się jedynie zwycięstwem Roksany Węgiel w ubiegłorocznej Eurowizji Junior. Dwukrotnie zajmowaliśmy ostatnie miejsce (16. pozycję w 2003 roku i 17. lokatę w 2004 roku). Czy w piątym występie Polski w historii uda nam się ponownie wygrać konkurs? Tego dowiemy się już 24 listopada podczas finału Eurowizji Junior w Arenie Gliwice.