Emocjonujący dzień w Gliwicach! Dzień przed finałem Eurowizji Junior emocje tylko rosną. Sobota w Arenie Gliwice to: próba generalna, spotkanie meet and greet z uczestnikami oraz przede wszystkim próba jurorska. Hala była wypełniona fanami, a sama próba przebiegła w zasadzie bez jakichkolwiek wpadek czy problemów. Wszyscy czekamy już na niedzielny finał.

Eurowizja Junior 2019: Przeczytaj relację z próby generalnej

Próba generalna przed południem

Przed południem dziennikarze w centrum prasowym mogli oglądać próbę generalną. To był pierwszy moment, kiedy oglądaliśmy opening, pocztówki, interval act. Pierwszy raz można też było ocenić scenariusz całego wydarzenia oraz przygotowanie prowadzących – Roksany, Idy i Olka.

Sofia Iwanko: Jamala bardzo mnie wspiera przed Eurowizją Junior 2019

 

Spotkanie meet and greet z młodymi artystami odbyło się w jednej z sal Areny Gliwice. Spotkanie w radosnej atmosferze prowadzili Agata Konarska i Mateusz Szymkowiak. Transmisja z tego wydarzenia była dostępna nie tylko na portalu YouTube, ale także w TVP Info.

fot. Sławomir Hrycyk

Próba jurorska najważniejszym punktem dnia

Bez wątpienia najważniejszym punktem była rozpoczynająca się o 16:00 próba jurorska. Arena Gliwice wypełniła się widzami. Zobaczyliśmy nagrane pocztówki, złożone z kilku sekwencji: artyści podglądają przez teleskop podróżującą po Śląsku męską grupę tancerzy. Nazwy państw zapisane zostały czcionką znaną z logo Junior Eurovision. Podczas próby świetnie zaprezentowały się Francja, Hiszpania, Kazachstan i Serbia. Nieco gorzej wypadła Malta. Z każdą próbą coraz lepiej radzą sobie prowadzący: fenomenalna Ida Nowakowska, sprawna Roksana Węgiel i coraz bardziej pewny siebie Aleksander Sikora.

Eurowizja Junior 2019: Próba występu Roksany Węgiel

Bardzo dobre wrażenie robią ujęcia, scena i oświetlenie. Widowisko przebiega bardzo sprawnie, nie dłuży się. Trudno wyłapać jakiekolwiek niedociągnięcia. Podczas próby jurorskiej kłopoty z synchronizacją muzyki i słów miała Roksana Węgiel. Jej występ robi jednak fantastyczne wrażenie.

Trwa głosowanie online

Cały czas trwa głosowanie online, które cieszy się ogromną popularnością, co obserwujemy także przyglądając się statystykom naszego portalu. Kto wygra? Tego dowiemy się już w niedzielę.