Bartosz Radomski/eurowizja.org

Za nami kolejny dzień prób w gliwickiej arenie i pierwszy udostępniony dla dziennikarzy. Nasza redakcja obecna na miejscu przygotowała dla Was fotorelację i zestawienie najciekawszych momentów z dzisiejszych realizacji. Sprawdźcie sami jak postępują prace delegacji nad prezentacją sceniczną.

Eurowizja Junior 2019: pierwszy dzień prób technicznych za nami

Dzisiaj swoje pół godziny prób miało dziesięć państw. W tym jeden z faworytów konkursu – Francja. Kto jeszcze wysuwa się na prowadzenie po dzisiejszych próbach?

Próba Albanii, Armenii, Australii i Białorusi

Albania rozpoczęła dzisiejszy dzień prób. Isea Çili wystąpi podczas koncertu na żywo jako osiemnasta. Jej występ uświetniają animowane barwne wizualizacje, a jej głos wydaje się być potężny. Swoją udaną próbę zaprezentowała także Armenia, która według wielu obecnych redaktorów wysuwa się na prowadzenie. Samo wejście Kariny przez srebrną bramę jest dość mocne. Artystce towarzyszą na scenie cztery tancerki, a na końcu wykorzystano elementy pirotechniczne. Występ sam w sobie jest bardzo energiczny i wesoły. Następnie zaprezentowała się Australia. Jordan rozpoczął swój występ przy fortepianie. Podczas trwania wszystkich prób artysta miał wokalne problemy, ale występ urzekł jego okrzyk „Kocham Cię Polsko!”. Uwagę przykuł również barwny występ Lizy z Białorusi z piosenką Pepelny (Ashen). Zdjęcia poniżej.

Próba Francji, Gruzji i Irlandii

Po przerwie na scenie zaprezentowała się Francja. Na drugą próbę Carli czekało wielu dziennikarzy. Artystka nie zawiodła i zaprezentowała pakiet pozytywnej energii wraz dobrą zabawą.  Następnie przyszedł czas na jednego z najmłodszych uczestników – Giorgi z Gruzji. Występ wzbudza sympatię widza. Jest bardzo baśniowy, spadające gwiazdy, kosmos i serca. Kolejnym krajem była Irlandia. Anna Kearney zyskuje sporo na na żywo. Jej próba była bardzo udana. Czy jest to kolejna faworytka konkursu?

Próba Włoch, Kazachstanu i Malty

Później na scenie pojawiła się Marta z Włoch ze swoją piosenką o Ziemi La Voce Della Terra. Jej bajkowa prezentacja jest utrzymana w zielononiebieskich barwach, które imitują roślinność i wodę naszej planety. Po długim oczekiwaniu ruszyła próba Kazachstanu. Podczas występu Erżana sporo się dzieje. Cała prezentacja utrzymana w disnejowskim klimacie podobnie jak teledysk. Dzisiejszą stawkę zamknęła Malta. W wizualizacji Eliany pojawiają się tekst piosenki oraz krótkie czarno-białe materiały wideo.

Jak oceniacie dzisiejsze próby? Czy prezentacje na żywo zmieniają Waszych faworytów?